Dekorace a doplňky tvoří pěkné bydlení

Domov by měl být útulným místem, kde se cítíme dobře. Jak ale dosáhnout té útulné atmosféry působící příjemně na každého, kdo do vaší domácnosti vkročí? Klíčem jsou správně zvolené doplňky. Květiny, textilní doplňky i všemožné dekorace.


Někteří lidé v sobě mají speciální cit pro zařizování interiérů, je jim vlastní nějaký styl, do něhož svou domácnost přetvoří. Nejste-li ten typ, využijte internetu. Hledejte obrázky na Googlu, inspirujte se na Pinterestu. Jen berte v úvahu, že ne vždy se podaří najít stejné prvky, které uvidíte na fotografiích.

Začněte s textilními doplňky

Prvním tipem, jak zútulnit vaši domácnost, jsou nejrůznější textilie od povlečení přes ubrusy, závěsy až po dekorativní polštářky. Jde o poměrně levný způsob, jak totálně změnit design celé místnosti. Vyhrajte si, slaďte tóny a přemýšlejte, jak budou barvy působit na interiér i vaši náladu. Teplé barvy vás rozveselí, studené naopak uklidní.

Vyberte ty správné dekorace

Domov bez dekorací působí stroze a nezabydleně. Nemusíte mít figurku na každé volné poličce, ale aspoň nějaké dekorace si určitě pořiďte. Obraz, vázu s květinami, případně vonnou svíčku. Nepřežeňte to ovšem. Méně je někdy více, kromě toho pak nebudete muset ze všech těch drobných dekorací utírat prach a ušetříte si čas strávený úklidem.

Nezapomeňte na rostliny

Květiny by neměly chybět v žádné domácnosti. Nemusí jít přímo o kvetoucí druhy, překrásné jsou i čistě zelené rostliny, jež vaší domácnosti dodají nádech přírody. Jestli nemáte moc času se o ně starat, vybírejte nenáročné pokojovky, případně kaktusy a sukulenty.


Pusťte se do tvoření

Spoustu dekorací si můžete vytvořit vlastnoručně, třeba i s dětmi. Podívejte se do galanterie, navštivte papírnictví, vybavte se vším potřebným a budete mít zábavu na nedělní odpoledne.

Tip na závěr: Spoustu dekorací a také potřeby z galanterie najdete v internetovém obchodě Mikaton.cz.

 

 

Komerční prezentace

Datum vydání: 14. 5. 2021

Edit: