Kamery a alarmy výrazně snižují riziko vloupání

Zabezpečení domácností je stále ještě bohužel podceňováno. Dokládají to i policejní statistiky, které ukazují, že v posledních letech došlo k nárůstu počtu vloupání – a to i přes jinak klesající celkovou kriminalitu. Cílem zlodějů se stále častěji stávají domy, byty i chaty. Riziko vloupání roste například během dovolených, kdy si zloději vytipují dům či byt, jehož obyvatelé jsou delší dobu pryč. Velmi častá jsou také vloupání do rekreačních objektů, a to zvláště mimo chatařskou sezónu, protože zde je oproti městům malá šance, že zloděje někdo vyruší.

Základem prevence vloupání jsou vždy bezpečné vstupní dveře s bezpečnostní zamykací vložkou a bezpečnostním dveřním kováním. Vyplatí se věnovat pozornost také zajištění oken proti jejich otevření zvenku. Praxe však ukazuje, že nejúčinnější je kombinovat mechanické zabezpečení s elektronickým.

Nepozorované vloupání přitom znemožní i jednoduchý alarmový systém. Ten lze sestavit zcela na míru. Může například pouze hlídat, jestli nejsou otevřené dveře nebo rozbité okno, sledovat průchod chodbou či dveřmi a nebo kontrolovat, jestli se někdo nepohybuje v okolí domu. Při jakémkoliv narušení sledovaného prostoru se spustí hlasitý alarm, který zloději nedovolí nerušeně pokračovat.

Další možností jsou kamerové systémy. Opět se může jednat pouze o jednu kameru sledující například předsíň bytu, až po libovolně rozsáhlý systém kamer hlídajících jednotlivé prostory domu i celý přilehlý pozemek. Již pouhá přítomnost alarmů nebo kamer zloděje často odradí.

Moderní kamerové i alarmové systémy jsou cenově dostupné, nevyžadují žádné dodatečné rozvody kabeláží a jejich hlavní výhodou je možnost sledovat prostřednictvím smartphonu, tabletu nebo počítače odkudkoliv na světě, co se právě děje u Vás doma a systém vzdáleně spravovat. Samozřejmostí je, že Vám alarmový i kamerový systém automaticky zašle upozornění při pokusu o vloupání.

Uvažujete o zvýšení bezpečnosti svého domu, bytu nebo chaty před nezvanými hosty? Zastavte se v KLÍČOVÉM CENTRU! Máme více než 25 let zkušeností s kompletním mechanickým i elektronickým zabezpečením pro domácnosti i firmy. Zajistíme nezávaznou konzultaci, provedeme obhlídku objektu a vybereme pro Vás nejlepší řešení tak, abyste byli Vy, Vaši blízcí i Váš majetek vždy v bezpečí.

Komerční prezentace

Datum vydání: 16. 9. 2020

Edit: