Dodejte své ložnici charakter: přehled nejzajímavějších přehozů

Nenápadný doplněk dokáže změnit vzhled celého interiéru. Deky a přehozy umožňují nejen udržet v ložnici pořádek, ale také zlepšit její estetiku a zdůraznit jedinečný styl. Přemýšlíte, jakou přikrývku vybrat a jak ji sladit do vašeho interiéru? Podívejte se na přehlídku nejzajímavějších přehozů.

Proč se vyplatí pořídit si přehoz?

Každodenní schovávání lůžkovin je často nepraktické. Pokud si ceníte pohodlí, přehozy do ložnice vám pomohou rychle ustlat postel a uspořádat tak prostor pokoje. Budou perfektní, pokud vám záleží na čase nebo chcete mít každý večer připravené místo na spaní. Textilie také poskytují ochranu lůžkovin. Chrání je před prachem a zvířecími chlupy.

Zajímá vás, jaký je přesně rozdíl mezi tradiční dekou a přehozem? I když se stává, že se tyto dva pojmy používají zaměnitelně, ve skutečnosti mají oba kryty mírně odlišné vnitřní použití. Přehoz má především dekorativní a ochrannou funkci. Používá se k zakrytí lůžkovin nebo skrytí nedostatků nábytku. Přikrývka na postel se často vyznačuje dekorativní strukturou nebo dekorativními úpravami. Hlavní výhodou tohoto typu textilu je tedy jeho estetika. Přehoz je celkově hladký, proto dobře drží tvar a přizpůsobí se nábytku.

Krásně vypadá v ložnici dekorativní přehoz, díky kterému dokáže dodat styl celému pokoji. Široká škála vzorů a barev na https://www.sinsay.com/cz/cz/ dává široké možnosti uspořádání. Od přehozu nečekejte, že ležení pod ním bude stejně příjemné jako ležení pod dekou. Přehoz na postel je obvykle těžší, tužší a méně příjemný na dotek než deka. Jako teplá pokrývka na zimní večery tedy příliš fungovat nebude.

Deka do postele – vlastnosti a výhody

Hřejivá přikrývka v podobě deky, do které se můžete zabalit, vám samozřejmě pomůže i v chladných dnech sledovat televizi, číst knihu nebo prostě odpočívat v naprostém pohodlí. Deka může sloužit jako stylová dekorace a zvýšit vizuální hodnotu místnosti. Přikrývky přizpůsobené stylu a barvě ložnice zdůrazňují její jedinečné vlastnosti a obohacují aranžmá. Deka na postel je multifunkční a univerzální potah, který se hodí téměř do každé domácnosti. Je hřejivá, měkká, lehká a příjemná na dotek, díky čemuž zakryjete nejen nábytek, ale i své tělo v chladných večerech. Pokud vám záleží na maximálním tepelném komfortu, můžete si pořídit i silnější a teplejší variantu deky. Tento dekorativní kousek je často navíc zdobený třásněmi, a proto působí mimořádně elegantně. Přehoz nebo přikrývka na postel také dodává místnostem útulný charakter.

Na co si dát pozor při výběru deky nebo přehozu?

Aby deka a přehoz dobře plnily své funkce v bytě, vyplatí se věnovat pozornost jejich specifickým vlastnostem. V úvahu při nákupu je vhodné vzít rozměry. Rozměry potahu je nutné přizpůsobit velikosti vašeho nábytku. Potah na postel by měl být schopen zakrýt celé povlečení. Nejuniverzálnější jsou deky a přehozy o rozměru cca 150 x 200 cm. Dále je nezbytné zvolit správný materiál. Velmi oblíbené jsou měkké a lehké bavlněné potahy. Ty vyrobené z polyesteru jsou výjimečně odolné a odolné vůči nečistotám. Velurové přehozy se vyznačují mírným leskem, proto se skvěle hodí jako dekorace. Deky a přehozy by se měly snadno čistit. Proto je nejlepší volit textilie, které lze prát v pračce na 40 ℃.

Komerční prezentace

Datum vydání: 20. 6. 2023

Edit: