Dostupná automatizace domu

Automatizace domu vyvolává představu luxusu spojeného s vysokými cenami. Pořízení automatizované domácnosti přitom nemusí nutně představovat nedostupnou investici. HDL Automation s.r.o. nabízí sdružený modul, který jednoduše přemění dům v inteligentní dům. Ovládat osvětlení, stínění, vytápění, spotřebiče a další funkce lze nástěnnými ovládacími prvky či vzdáleným přístupem z počítače nebo z mobilního zařízení přes aplikaci. Systém rovněž umožňuje nastavení automatických akcí v závislosti na čase a vstupech ze senzorů.

SDRUŽENÝ MODUL

Jde o kombinovaný modul, jenž nahradí až 5 jiných modulů: modul ethernetové brány, modul výkonových relé, modul stmívače, modul ovládání závěsů, modul k připojení klasických spínačů a okenních a dveřních kontaktů. Jinými slovy, jedná se o multifunkční modul schopný ovládat celý byt či menší dům. Jedním jediným prvkem, umístěným v rozvaděči, se řídí až 24 různých funkcí tzv. chytré domácnosti – zapínání, vypínání, stmívání osvětlení, zatahování či roztahování závěsů, předokenních rolet, ovládání vytápění, klimatizace, otvírání a zavírání garážových vrat, zapínání a vypínání spotřebičů jako je odtahový ventilátor, televizor, žehlička, ventily pro závlahu atd.

Sdružený modul

OVLÁDÁNÍ

Uvedené funkce mohou být ovládány automaticky, např. řízení osvětlení podle venkovního svitu nebo uživatelem, a to nástěnnými ovládacími prvky či z mobilního telefonu odkudkoliv. Přes aplikaci lze nahlížet stav každého pokoje, na dálku ho řídit, např. vypnout zapomenuté světlo prázdného pokoje nebo předem nastavit klimatizaci. K tomu všemu nyní přistupuje možnost ovládat elektrickou instalaci hlasem, pomocí tzv. hlasového asistenta ALEXA od firmy Amazon.

OVLÁDACÍ PRVKY A ZÁSUVKY

Ovládací prvky jsou nejviditelnější a nejexponovanější součástí systému automatizace. Proto je na ně kladen zvláštní důraz. V nabídce jsou různé varianty designového provedení nástěnných ovladačů a zásuvek tak, aby zapadly do interiéru a spolehlivě sloužily.

Zásuvky ve stejném designu s ovládacími panely elegantně doplňují interiér. V různém provedení zajišťují jak připojení spotřebičů, tak i datové připojení moderních elektronických zařízení.

CENOVÁ DOSTUPNOST

Fakt, že sdružený modul nahradí až 5 jiných modulů, se významně projeví nejen v jednodušší instalaci, ale zejména v pořizovací ceně automatizace domácnosti, která se stává dostupnou a využitelnou i v běžných bytech.

Pokud vás automatizace domů zaujala, přijďte se podívat do showroomu společnosti HDL Automation s.r.o. v Praze či Ostravě nebo přes formulář na www.hdl-automation.cz kontaktuje náš tým, který vám kromě informací, cenové nabídky může vytvořit i projekt inteligentní elektroinstalace.

Komerční prezentace

Datum vydání: 15. 6. 2020

Edit: