Dřevěné podlahy dodají domovu nádech přírody, jejich imitace usnadní péči o interiéry

Základem každé renovace či stavby domu je kromě jiného kvalitní podlaha. Častou volbou bývají dřevěné podlahy, které jsou podobně jako jiné přírodní materiály kvalitní a zároveň velmi vkusné.

Dřevěné podlahy hrají v současné době v interiérech jednoznačně prim. Vnitřním prostorám dodají útulný nádech a jejich typická vůně a měkkost povrchu nadchne každého návštěvníka. V dnešní době je ovšem možné vybírat z tak široké nabídky dřevěných podlah, že může být těžké laicky posoudit a vybrat tu pravou. Cílem totiž není pouze vybrat podlahu, která se vám sama o sobě líbí. Je třeba vybrat takovou, která bude ladit se zbytkem interiéru, vydrží a bude vám i po dlouhé době dělat stále stejnou radost.

Výběr dřevěné podlahy

Jednotlivé podlahy se mohou lišit jak z hlediska počtu vrstev, tak použitého typu dřeva či velikosti. Dřevěné podlahy se dělí na dvouvrstvé, třívrstvé a masivní. Základním typem dřevěné podlahy je právě ta masivní, nicméně dvouvrstvé a třívrstvé oproti nim disponují mnohými výhodami. Dvouvrstvé podlahy oceníte při integraci podlahového topení. Díky své tloušťce a nízkému tepelnému odporu dobře vedou teplo, a v zimních měsících vás tak může topení hřát i od podlahy. Třívrstvé podlahy vybírejte, pokud toužíte po více stabilní podlaze, než kterou vám může zajistit podlaha masivní. Nicméně i třívrstvé podlahy lze využít pro podlahové topení.

Dub, jasan či ořech?

Existuje mnoho typů dřevin na pokládku, ze kterých lze vybírat. První volbou mohou být nejběžnější typy, jako je mezi zákazníky velmi oblíbený dub, jasan, ořech či buk. Parket Atelier nabízí také i více atypické dřeviny – iroko, jatoba, wenge či palisandr.

Jak se starat o dřevěnou podlahu

V případě péče o dřevěné podlahy záleží, zda doma máte lakovanou či olejovanou podlahu. U lakované a olejované k údržbě postačí mokrý hadr či mop, který před samotnou údržbou pořádně vyždímejte. Ideální je zároveň do vody přimíchat speciální přípravky určené na lakované dřevo či na olejované povrchy. Olejovaná podlaha potřebuje rovněž občas pořádně vyživit. Pro to ji stačí natřít slabou vrstvou oleje, který je na ni přímo určen. Při správné údržbě a péči vám dřevěné podlaha dlouho vydrží a nebude se tolik ničit.

Imitace dřeva

V současné době je možné si vybrat dostupnější napodobeniny dřevěných materiálů v takové kvalitě, že nepoznáte na první pohled rozdíl. Parket Atelier nabízí dlažbu v provedení imitace dřeva. Ze široké nabídky si u nich jistě vybere každý. Oproti klasickému dřevu je dlažba odolnější a samozřejmě cenově dostupnější. Záleží pak na individuálních preferencích, zda dát přednost pravému přírodnímu materiálu, který voní a je na dotek měkčí, či dlažbě, která je mnohem jednodušší na údržbu.

Komerční prezentace

Edit: