5 důvodů pro pořízení zapuštěného bazénu

Všichni kolem vás se v létě koupou na vlastní zahradě a vy uvažujete o tom, že byste si podobného luxusu chtěli užívat také? Není divu, koupání v soukromí s maximálním servisem stojí určitě za to. Důležité je se pouze rozhodnout, jaký typ bazénu zvolit. Velmi oblíbené jsou především ty zapuštěné. Proč tomu tak je? Důvodů bychom našli hned několik. Na 5 základních se zaměříme v následujících řádcích.


Maximální bytelnost, pevnost a výdrž

Znáte nadzemní bazény s nafukovacím límcem. Jejich cena je sice minimální, nicméně stačí jedna návštěva kočky a můžete začít lepit spousty děr. Jestli se vám to tedy podaří. U klasických nadzemních plechových bazénů se setkáváme spíše s deformací pláště. Bazény do země jsou v tomto ohled optimální, protože jejich poškození jen tak nehrozí. Jsou odolné i vůči UV záření.

Elegantní vzhled

Designově zapuštěný bazén padne do zahradního prostoru naprosto optimálně. V kombinaci se stylovými chodníky a dobře posekaným trávníkem vytvoříte v zahradě prostory, které se musí líbit úplně každému.

Možnost prodloužení koupací sezony

U zapuštěných bazénů existuje možnost ohřevu vody prostřednictvím tepelného čerpadla. Koupací sezonu si lze prodloužit klidně i o několik týdnů. Když navíc pořídíte elegantní zastřešení na míru, koupací komfort zažijete třeba i v září.

Pohodlí při vstupu a vylézání z bazénu

Pamatujte na to, že jednou budete starší. Vstup do zapuštěného bazénu po žebříku je velmi jednoduchý. To samé platí o momentu, kdy potřebujete jít z bazénu ven. Na nějaké vratké schůdky nebo něco podobného můžete rychle zapomenout.

Jednodušší údržba

Jestliže máte bazén pod úrovní povrchu, je maximálně pevný a není problém do něj nainstalovat automatický vysavač. Ten bude jezdit po stěnách a eliminovat případné nečistoty. Stejně tak je pohodlné i zazimování. Filtraci ukryjete v šachtě, již vybudujete přímo u samotného bazénu. V podstatě ji neuvidíte a bude také krytá.

 

Komerční prezentace

 

 

 

 

 

 

Edit: