Pozor na věci v autě či na balkoně. Pojištění domácnosti je většinou nekryje

Nad pojištěním domácnosti rozhodně neváhejte a sjednejte si ho v každém případě. Nikdy nevíte, kdo má zálusk na váš majetek. Ovšem pročtěte si dobře podmínky pojistného plnění. Mohli byste totiž zjistit, že některé věci do pojištění nespadají.

Pojištění domácnosti kryje škody na majetku v bytě či domě – jednodušeji řečeno na téměř veškerém vybavení (nábytek, elektronika, šperky, oblečení a jiné). Abyste si uměli lépe představit, co všechno do pojištění domácnosti spadá, otočte dům vzhůru nohama a vše, co spadne na zem, kryje pojištění domácnosti. Chrání vás, nebo lépe řečeno vaši peněženku, při poškození vlivem havárie, krádeže i škod způsobených vlivem počasí.

Pojištění oceníte v případech, že vás vytopí soused, vykradou vás, budete mít zatopený sklep v důsledku povodní nebo vám silný vítr odnese střechu. Navíc si ho dneska snadno sjednáte i z pohodlí domova a nemusíte nikam chodit.

Pozor na balkon, sklep nebo auto

Věci, které necháte v autě a někdo vám je ukradne, vám bohužel pojištění domácnosti rozhodně nepokryje. Pro tyto případy byste měli mít povinné ručení a havarijní pojištění. Často jsou z pojištění domácnosti také vyjmuty věci ve společných prostorách, jako je kočárkárna nebo sklep.

Co se sklepu týče, u něj pojištění většinou není problém, jelikož ho užívá pouze jedna bytová jednotka. S ukradeným kolem z kočárkárny vám ale pojištění nepomůže.

Problémem mohou být také balkony, zejména pak ty v nižších patrech a přízemích. Je to kvůli tomu, že tyto balkony jsou pro případné zloděje snadno dosažitelné.

Pojistěte si i domácího mazlíčka

Součástí pojištění domácnosti už bývá také pojištění domácích mazlíčků. U psů a koček s tím problém mít nebudete. Ovšem u exotických zvířat, jako jsou papoušci, hadi či pavouci už to může být horší a v takovém případě se vždy informujte, zda patří do předmětu pojištění.

Komerční prezentace

Datum vydání: 1. 9. 2021

Edit: