Jádro skromně

Skromně, ale vesele. Tak by se dala charakterizovat druhá rekonstruovaná paneláková koupelna. Majitelka ji pojala trošku rozverně, neboť se koupelna nachází v bytě, který byl dárkem k narozeninám její právě dospělé dcery.

Počítalo se s tím, že koupelnu bude delší dobu používat jedna, maximálně dvě osoby, takže z vybavení bude stačit sprchový kout a umyvadlo se skříňkou. Spojení koupelny s toaletou v tomto případě nebylo nutné, ale majitelce to přišlo jako praktičtější, estetičtější a konečně i levnější řešení. Koupelna se díky prostoru bývalé samostatné toalety zvětšila a působí mnohem vzdušněji.

2

1

Součástí malé koupelny je i závěsný klozet umístěný do výklenku.

ROZDOVÁDĚNÁ MOZAIKA

Pro radu, jak na novou koupelnu, si majitelka došla přes ulici, kde sídlí koupelnové studio Armati. S panem majitelem byli naladěni na stejnou vlnu, takže se plánovalo o to radostněji. Pochopil, že koupelna je pro mladou slečnu, která si ovšem nelibuje v růžové a nejrůznějších „zbytečných“ ozdobách, a s tímto zadáním se statečně popasoval. Jako obklady navrhl kolekci Champagne značky RAKO, která nabízí kombinaci světle modrého odstínu v klasickém formátu 15 x 15 cm s veselým mozaikovým mixem. Zatímco mozaiku umístil na většinu stěn, světle modré obkládačky navrhl vyskládat do svislých pruhů, které prostor koupelny rafinovaně rozčlení. Ze zařízení, které bylo potřeba do koupelny vměstnat, to byl čtvrtkruhový sprchový kout, umyvadlo zabudované do umyvadlové skříňky, malá nástěnná skříňka, závěsný klozet a malá pračka. Nábytek značky Le Bon vybrali v nadčasové bílé barvě s bukovými bočnicemi, které ladí s barvou vstupních dveří a potlačují sterilitu bílé. Jedinou nadstandardní vymožeností v koupelně je termostatická sprchová baterie, kterou majitelka zvolila hlavně proto, aby dceru naučila úspornému a ekologičtějšímu přístupu k bydlení. O veškeré zednické a instalatérské práce od vybourání jádra až po zapojení baterií se postarala parta šikovných řemeslníků, s nimiž měla majitelka již předchozí dobré zkušenosti.

3

Hranaté umyvadlo ze série Laufen Pro pěkně ladí se skříňkou, do níž je vsazené.

4

Jednolitou mozaikovou plochu vkusně „rozbíjí“ světle modré pruhy obkládaček.

Datum vydání: 18. 12. 2015

Edit: