Jak vypadají moderní interiérové dveře?

Minimalismus, kovolaminátové proužky, vysoký bílý lesk, elegantní hliníkové hrany či skryté zárubně. To jsou jen některé z trendů světa interiérových dveří. Stejně jako v jiných součástech domova se i při výběru dveří dbá na jednoduchost.


Interiérové dveře jsou funkční a zároveň architektonický prvek, který může dodat domovu atraktivní vzhled. Důležité je vybrat je s ohledem na zbytek zařízení vašeho domova. Tolik moderní minimalistické dveře jsou skvělé do novostaveb nebo rekonstruovaných interiérů. Do starších domů, kde zůstává zachován původní vzhled, se více hodí dveře klasické a rustikální. Pojďme se spolu zaměřit spíš na ten první případ.

 

Hraje se na rovné linie

Velkým trendem jsou například bezfalcové dveře. Nemají falc (polodrážku), což umožňuje zapustit je hlouběji do zárubně. Pokud dveře zavřete, jsou v jedné rovině se zárubní, vše působí jednolitě a moderně.

Rozdíl je i v tom, že falcové dveře mají viditelné panty, zatímco u těch bezfalcových jsou závěsy (panty) skryté. Spára po celém obvodu dveří je souměrná.

Dveře schováváme do stěny

Dalším trendem jsou skryté zárubně. Jde o případ, kdy jsou zárubně zabudované do zdi a dveře jsou s nimi zarovnané v jedné linii. Pokud dveře přemalujete stejnou barvou, jako má stěna, nebo na ně použijete stejnou tapetu, stávají se prakticky neviditelnými. Na první pohled vidíte jednolitou plochu, až na ten druhý zpozorujete kliku a nějaké hrany dveří. Spára mezi dveřmi a stěnou je však minimální, tudíž plochu zdi nic neruší.

I u skrytých zárubní může vypadat dobře, když zvolíte dveře kontrastní. Není pravidlem, že byste je museli schovávat. Moderně vypadá samotné provedení, kdy jsou dveře čistě zasazeny do stěny.

Inspirujte se u firmy Dveře Šimbera, která má showroom v Brně. Tam se můžete na dveře podívat a o všem se poradit. Nezapomeňte, že velkou roli hraje také výběr kliky.

 

 

 

Komerční prezentace

Datum vydání: 9. 4. 2024

Edit: