Jak zastínit pergolu z boční strany?

Relaxace na terase patří mezi nejpříjemnější benefity domů s terasou. Pergoly nabízejí útočiště před ostrými slunečními paprsky i před deštěm. Důvodů proč svou pergolu vybavit bočním zastíněním je hned několik. U teras orientovaných na západ se vám bude boční zastínění hodit vzhledem k nízkému slunci. Boční zastínění vás však dokáže skrýt i před pohledy zvědavých sousedů a uchránit vás před nepříjemným větrem.

Boční zastínění na míru

Jedním z řešení, jak zastínit boční strany pergoly jsou boční markýzy, které jsou známé taky jako venkovní látkové rolety. Jejich velkou předností je výroba na míru, díky které jsou vhodnou volbou pro všechny typy pergol.

 

 

Boční markýzu lze kdykoliv vytáhnout

Přednosti bočních markýz

Boční markýzy jsou vyrobeny z technické tkaniny. Tento materiál, který má v sobě miniaturní otvory, je velmi vzdušný, ale nepropustí pod pergolu slunce, ostrý vítr ani déšť. Nechcete, aby sousedi viděli dovnitř, ale zároveň byste si přáli vidět ven? Technická tkanina Vám to umožní.

Pohled ven skrz boční markýzu z technické tkaniny

Pohled dovnitř skrz boční markýzu

Další předností je design látkových pergol, který na terase vypadá velmi přirozeně a nerušivě. Na boční markýzy se vztahuje záruka 5 let.

Možnosti bočních markýz

Volit můžete ze 3 typů markýz, na výběr je boční markýza ZIP Screen, Screeny Box a Sandra.

Boční markýza ZIP Screen je velmi odolná proti větru, až do 60 km/h, látka je po celé výšce vedená v liště. Tento systém je vždy ovládaný motorem s dálkovým ovládáním.

Typ Screeny Box a Sandra je po bocích vedený lanky nebo ocelovou tyčí. Jsou méně odolné vůči větru, můžete si vybrat mezi ručním ovládáním a variantou s motorem. U markýzy Screeny Box se látka při stažení schová do tzv. kazety (je tak lépe chránění).

Boční markýzy je možné využít i na okna nebo zastínění balkónu.

Přečtěte si více informací o bočních markýzách.

 

 

 

Komerční prezentace

Datum vydání: 28. 8. 2017

Edit: