Jaké jsou trendy mezi čalouněnými sedačkami? Tyhle si zamilujete

Chystáte se dodat svému obývacímu pokoji nový kabát? Inspirujte se trendy sedačkami čalouněnými látkou. Frčí sedačky na vysokých nožkách, severský styl a světlé barvy, bát se ale nemusíte ani opačného extrému a pořídit si třeba zelenou sedačku.

Sedačky čalouněné látkou patří mezi nejpopulárnější sedačky, vyrábí se v mnohých barvách a vzorech, vybrat si můžete i látku – třeba moderní semišové mikrovlákno nebo hebký mikroplyš. Jaké jsou současné trendy?

Sázka na skandinávský styl

Svěží vítr do vašeho obýváku přinese sedací souprava ve skandinávském stylu. Ten se vyznačuje použitím přírodních materiálů, jako je dřevo, vlna, kůže či kožešiny. Interiér musí být vzdušný a světlý, proto převažují světlé barvy. Vsaďte proto na sedačku v trendy šedé nebo bílé barvě. Aby interiér působil hřejivým a útulným dojmem, nezapomeňte sedačku doladit polštářky, plédy či huňatými dekami.

Sedačku Baltic v jednoduché šedé barvě doladíte barevnými polštářky. JENA NÁBYTEK

Béžová v populárním rustikálním stylu

Pokud je na vás skandinávský, severský styl příliš studený, pak se můžete inspirovat venkovským neboli rustikálním stylem. Ten se vyznačuje přírodními a teplými odstíny, které navozují pohodlnou, příjemnou a útulnou atmosféru. Sedačka v rustikálním stylu bude krémová, béžová či hnědá. Tyto barvy snadno zkombinujete třeba s dřevěnou podlahou a nábytkem, hodí se ale i do moderních minimalistických interiérů.

Béžové sedačky se snadno kombinují s rustikálním i moderním interiérem. JENA NÁBYTEK, sedačka Greco

Trendy sedačka na vysokých nohách

Sedačky na vysokých nožkách působí elegantně, jednoduše a opticky zvětšují prostor. I nožky samotné jsou důležitým designovým prvkem. Do moderních interiérů se surovou betonovou úpravou stěn a podlah se hodí kovové nožky. Pokud vás zaujal spíše rustikální či severský styl, pak vsaďte na dřevo.

Sedačky na vysokých nožkách zvětšují a provzdušňují prostor. JENA NÁBYTEK, sedačka Alta.

Nebojte se experimentovat!

Zaujal vás některý z trendů a už se vám vaše vysněná sedačka rýsuje před očima? Nebo pokukujete po výrazných barvách, jako je třeba zelená či červená? Fantazii se meze nekladou, nezapomeňte jen, aby se design vaší sedačky netřískal s dalšími prvky vašeho obýváku.

Komerční prezentace

Datum vydání: 7. 10. 2019

Edit: