Když stěny rozkvetou...

S tapetami je možné všechno! Džungle nebo věčný západ slunce doma na stěně, králíčci hopkající po pokoji, i třeba majolikový vzor, a samozřejmě střídmější grafické motivy… Nebojte se toho a směle lepte!

CO JE VLIES?

Vlies je netkaná textilie z lisovaných neuspořádaných buničitých (celulózových) a syntetických (polypropylenových) vláken. Vliesové tapety snadno přilepíte i strhnete. Jsou omyvatelné a zároveň prodyšné, tvarově a barevně stálé, ideálně zakryjí vlasové prasklinky ve zdivu.

Jak nalepit vliesové tapety?

Udělejte si prostor. Vypněte elektřinu a odmontujte kryty vypínačů a zásuvek, můžete i podlahové lišty. Připravte si lepidlo. S tapetováním začněte ve směru od okna, nejdříve vytapetujte výklenky dveří a oken. Dbejte na návaznost vzorů. Délka tapety by měla být o asi 5 cm delší než výška místnosti. Lepidlo naneste jen na stěnu, pak lepte tapety vždy odshora dolů. Ihned vyhlaďte, přichyťte případné odchlíplé okraje. Po vytapetování celé stěny upravte délku tapet, pak vyřízněte otvory na zásuvky a vypínače. Během schnutí tapet udržujte konstantní teplotu, ideálně 18 až 20 °C. Tapety schnou minimálně 12 hodin, lepší je vyčkat 24 hodin.
Více na: tapetymetroflorenc.cz/pruvodce-tapetovanim

Text: Jana Matoušková
Foto: archiv firem

Datum vydání: 10. 1. 2020

Edit: