Kuchyňský ostrůvek

Tato praktická součást linky disponuje nespornou řadou výhod. Je ale nezbytné splnit některé parametry, a především najít potřebné místo.

Ostrůvek s varným centrem německé značky Ballerina integruje z vnější strany úložné skříňky doplněné jídelním stolem. ballerinakuchyne.cz

Uvažujeteli o pořízení kuchyňského ostrůvku, zásadní podmínkou pro vaše rozhodnutí je velikost, ale i tvar kuchyně – do úzkých nebo příliš malých místností se ostrůvek nehodí. Jeli ovšem podmínka splněna, přináší toto řešení řadu výhod: rozšíří pracovní plochu, nabídne další úložné místo a kuchyňskou část přirozeně oddělí například od té jídelní. V prostorově velkorysých obytných místnostech může plnit i některé další funkce. Pokud k němu zajistíte přívod elektřiny, poslouží i jako varné centrum. Důležité je zabezpečit odtah par pomocí výkonného závěsného nebo výsuvného odsavače. Tomu, kdo připravuje jídlo, ostrůvek umožňuje větší kontakt s členy domácnosti, protože je k nim při vaření otočen čelem. Do ostrůvku lze zabudovat i dřez, což vyžaduje instalaci vody a odpadu, a je na to tedy třeba myslet předem během výstavby nebo rekonstrukce. Častým řešením je zakomponování barového pultu přímo do ostrůvku, který bývá podobně jako kuchyňská linka vysoký 85 až 95 cm. Vznikne tak příležitostné sezení. Na ostrůvek může navazovat i jídelní stůl určený k běžnému stolování, jehož výška je obvykle 75 cm, a je tedy nižší. Tam, kde není místa nazbyt, dobře poslouží i pojízdné stolky, které lze v případě potřeby jednoduše posunout nebo přemístit.

 

 

text Dita Fingerlandová foto archiv firem

Datum vydání: 5. 3. 2021

Edit: