Le Market: Moderní tržiště v centru Prahy

Lucka a Elena jsou nejlepší kamarádky, které spolu odmala vymýšlí různorodé aktivity. A pokračují v nich i jako velké. Nejprve pořádaly bazar s oblečením, a když si ověřily, jak hezky jim společná organizace klape, rozhodly se uspořádat něco většího. Vymyslely prodejní přehlídku Le Market, která se poprvé uskutečnila v roce 2013. Letos v květnu se akce, kterou zakladatelky prezentují jako moderní tržiště s nabídkou krásných věcí od lokálních tvvůrců, odehrála v nádherném prostoru pražské Galerie Mánes, kde ji navštívilo téměř 4000 lidí. Ti tady mohli nejen nakupovat, ale zároveň poslouchat i tančit na skvělou hudbu, zúčastnit se workshopů nebo si užívat taneční vystoupení. Díky skvělému doprovodnému programu a pečlivému výběru sympatických a talentovaných designérů na Le Marketu vládla příjemná atmosféra, ve které byla radost nakupovat.

carousel_c_sgc

Za značkou Master&Master stojí Ondřej Zita a Luděk Šteigl, kteří ve spolupráci s českými designéry nabízí minimalistický nábytek vyrobený z kvalitních materiálů. Výsledkem jsou nadčasově krásné kolekce, které vynikají kvalitním řemeslným zpracováním.

Festivalu se zúčastnilo na 60 značek a designérů z České republiky a Slovenska. Zastoupená byla móda, šperk a samozřejmě také dekorace a interiérové doplňky. V centru pozornosti byly také hračky pro děti. Tradiční české byly k vidění u stánku Hugo chodí bos, papírové dekorace pak u značky Pepe hračky a háčkovaná zvířátka mohli lidé pořídit u Handmade by Lilien. V oblasti nábytku a doplňků bylo zajímavé použití betonu, kartónu, dřeva a kovu. Třeba u značek Master&Master, Kartoons nebo u designéra Jakuba Velínského, který na akci představil závěsné lampy Concrete a betonové hodiny. Pokud jste festival nestihli, nezoufejte. Atmosféru a tipy na nákupy vám zprostředkujeme a navíc se další Le Market bude pořádat už letos na podzim. Více na www.lemarket.cz.

UrbanWood

UrbanWood vyrábí stylové dřevěné doplňky kombinující ruční výrobu a moderní technologii. Díky tomu lze výrobky opatřit motivem na přání.

28

Hračkářství Hugo chodí bos nabízí pouze hračky a dětské věci vyrobené v České republice. Pořídit je můžete v kamenném obchodě v centru Prahy v Řeznické ulici nebo online přes www.hugochodibos.cz.

1-2

Za značkou White Obsession stojí interiérová stylistka Veronika Volková, která tvoří autorskou grafiku inspirovanou skandinávským minimalismem. Její portfolio zahrnuje plakáty a přání.

14856451900_62f5b7782f_o

Bonami ve svých kampaních přináší každý den bohatou inspiraci ze světa interiérového designu, kterou si můžete dopřát u sebe doma. Nahoře knihovna Alma 500 za 10 699 Kč, dole stolek Orbit od Leitmotiv, 4290 Kč. Bonami.cz

14627948052_a330a26df9_o

Iri Novak

Foto: Iri Novak & archiv firem Bonami, Hugo chodí bos, Master&Master

Datum vydání: 8. 7. 2015

Edit: