Letní výlet za dřevěnými stavbami

Prázdniny jsou v plném proudu a vy přemýšlíte, kam tentokrát vyrazit na výlet?
Vybrali jsme pro vás stavby z ankety Dřevěná stavba roku 2019, které vás inspirují a potěší svou šetrností k životnímu prostředí. Stačí si jen vybrat!

Hřiště, kde se budou vaše děti bavit

Ždírecká ZOO

Zvěř, které se nemusíte bát

Ždírecká ZOO je volně přístupný lesopark na okraji obce Ždírec, jižně od Plzně, ve kterém můžete bez obav pohladit všech 80 zvířat, která mají. Cílem projektu je podpořit tradiční řemesla a ukázat veřejnosti zvířata, která běžně žijí v našich lesích, polích a vodách.

Mufovo hřiště

Mufovo hřiště

Vraťte se do dětství a užijte si se svými dětmi odpoledne na Mufově hřišti, na němž ožívají postavy z oblíbeného pořadu Studio Kamarád. Hřiště je zasazeno do zámeckého parku ve Ctěnicích a je vytvořeno z dubového, modřínového i smrkového dřeva.

Dračí hřiště

Dračí hřiště

Krásné Dračí hřiště na vás čeká v rekreačním komplexu Park Sportu Hrubá Voda. Hlavní dominantou je prolézačka v podobě draka.

Rozhlédnout se po kraji

Rozhledna na vrchu Štvanice – Stříbrná Twiggy

Rozhledna na vrchu Štvanice

U Kralického Sněžníku najdete na vrchu Štvanice ladnou rozhlednu, která ční do výšky 31 m a je postavena z kmenů modřínů, které ztužují ocelové prstence.

Replika Boleslavského hradu

Hrad, nebo hřiště?

Hrady a zámky jste již všechny navštívili? Zkuste dřevěné hřiště Replika Boleslavského hradu na Severním sídlišti v Mladé Boleslavi. Vstup je zdarma a bez front. 🙂

Učení hrou

Pravěké hřiště – stegosaurus

Dinosauři u přehrady

Pravěké hřiště najdete u Sečské přehrady v Národním geoparku Železné hory. Na první pohled vás zaujme dřevěný dinosaurus – stegosaurus, na jehož hřbetě se mohou vaše děti vyřádit. Potěší je i netradiční houpadlo ve tvaru trilobita nebo odlitky zkamenělin.

Obří mamut

Cesta do pravěku

V útrobách Obřího mamuta na Dolní Moravě se pobavíte při zdolávání nečekaných překážek. Čekají na vás popadané dřevěné kůly, lanové liány nebo jeskyně, ze které hřmotně zní mamutí řev. Jako bonus se dozvíte zajímavosti ze života těchto pravěkých chobotnatců.

Komerční prezentace

Uložit

Edit: