Loft pro gentlemana

Majitel bytu je mladý úspěšný muž, který přesně ví, co chce. I v případě rekonstrukce svého bydlení měl jasné představy – chtěl industriální pánský styl, z kterého bude na první pohled patrné jeho životní naladění a záliby. Těmi jsou především golf, motorky a dobrý rum.

Spolupráce s architektkou Nikolou Kopřivovou z ateliéru Archami probíhala velice příjemně. Majitel bytu jí maximálně důvěřoval a nechal jí zcela volnou ruku – od výběru materiálů, přes nábytek a dekorace až po smetáček a lopatku. Riziko se vyplatilo a vznikl byt, kde se dokonale odráží osobnost jeho majitele zkombinovaná se všemi nezbytnostmi moderního životního stylu současné doby.

LUŽÁNKY ZA ROHEM

Byt je situován v klidném vnitrobloku v brněnské části Brno-střed, nedaleko krásného parku Lužánky. Jde o velmi oblíbenou a vyhledávanou lokalitu, jednak právě díky rozlehlému a příjemnému parku, ale i pro výbornou občanskou vybavenost v blízkém okolí. Objekt samotný vznikl jako přístavba staré budovy, kde se stavěly nové byty a část z nich byla pojata jako loftové bydlení.

S CITEM A NOBLESOU

Majitel má cit pro staré kousky nábytku a doplňky, které si s sebou přenáší z jednoho bytu do druhého. Jen těžko by se jich vzdával – proto se i zde staly součástí interiéru. Jsou renovované a dokonale do moderního stylu bytu zapadají. Jde například o jídelní židle nebo promítací přístroj. Ostatně právě on byl díky své barvě lehkou inspirací pro celkové barevné vyznění interiéru – připomíná listy šalvěje…
Povrchové úpravy tvoří zejména stěrky v imitaci betonu, které jsou praktické a krásné. Na největší stěně za knihovnou je stěrka laděná do vzhledu nýtovaných plechových obkladů. Naproti je bíle natřená cihlová stěna z klasických plných pálených cihel. Barevnost interiéru je záměrně potlačena, aby byt působil skutečně jako mužský a mohly vyniknout originální kousky nábytku.

DESIGN NECHYBÍ

Výrazným prvkem je ležérní kožená sedací souprava Chesterfield ve stylu anglického gentlemana. Ve čtecím koutku je dominantou ikonické křeslo Lounge Chair od manželů Eamsových. Interiér doplňují kusové koberce, některé z pravé kůže.
Nábytek v industriálním stylu je vyroben na míru prostoru. Jedná se o ocelové konstrukce v antracitové barvě vyplněné přírodním dubovým masivem. Každý prvek je vyroben přímo na konkrétní místo s konkrétním účelem. Další nábytkové kousky a dekorace jsou zvoleny většinou ve stejném ocelovém stylu – od schodiště, otopná tělesa, přes knihovny, svítidla až po originální dekorace. Vše je maximálně funkční, praktické a ryze pánské…

VIZITKA BYTU

Loftový interiér pro mladého muže
Místo realizace: Brno
Termín realizace: 2018
Autorka interiéru: Ing. arch. Nikola Kopřivová, architektonický ateliér Archami
Autor projekčních prací: Knesl-Kynčl Architekti
Dodání interiérového vybavení: Deho s.r.o.
Stěrky Decor Italia
Baterie Hansgrohe
Nábytek a dekorace: Deho s.r.o.
Jdelní židle: repasované TON
Nábytek De Eekhoorn

Připravila: Mirka Vernerová
Foto: Michal Bernátek, www.myphoto.cz

Datum vydání: 30. 4. 2019

Edit: