Modré mámení

To, že klasika má stále svou váhu a sílu, je patrné na interiéru tohoto domu. Jeho majitelé chtěli vytvořit rodinné zázemí, moderní, ale nikoli strohé, v příjemných barvách, které se neomezí na obligátní neutrální tóny.

HLAVNĚ ÚTULNĚ

Dům s dispozicí 5+kk nabízí dvě podlaží s poměrně velkorysou podlahovou plochou. Majitelé tak celkem logicky kladli důraz na útulnost, které se v takto velkých prostorách dociluje poněkud obtížněji. Měli ale představu o stylu, v němž chtějí žít. Designérka Ivana Šustrová, která je autorkou podoby interiéru, dostala tedy zadání: interiér ladit do klasického stylu s použitím modré, smetanové a dekoru dubu. Realizace trvala deset měsíců…

JEDNODUCHÁ DISPOZICE

Pět místností ve dvou podlažích slouží tříčlenné rodině, dvěma dospělým a malému dítěti.
Ze vstupní chodby lze vejít jednak do technických místností a garáže a dále do zázemí pro hosty s koupelnou, poté se prostor otevírá do kuchyně s obývacím pokojem. V horním patře se nachází ložnice, šatny a koupelny.

MODERNĚ KLASICKY

„Celkový koncept je navržený v moderním stylu, ale s použitím dekoračních lišt, vzorů na tapetách. Celý interiér spojuje použití dřevěných podlah a jednotné barevnosti v modrých odstínech,“ podotýká designérka. Nábytek, jehož čelní plochy mají na celkové vyznění interiéru velkou zásluhu, byl kompletně vyroben na míru, a to včetně kuchyně.

PROSTORY ZA DVEŘMI

Zejména v komunikačních prostorách se za dveřmi skříní skrývají netušené úložné prostory. Kromě ukládání oděvů, obuvi či úklidových prostředků se za nimi schovává třeba také vinotéka a police na vinné lahve. „Chladnička na víno i otevřený vrchní prostor jsou menší, přesto na ně v kuchyni již nebylo místo,“ vysvětluje Ivana Šustrová,

BLANKYTNÉ VAŘENÍ

Světle modrá kuchyň disponuje praktickým velkým ostrůvkem, na kterém se nachází mycí centrum a příjemně velké pracovní plochy. Ze strany obývacího pokoje nabízí možnost barového sezení. Stylověji pojatý kuchyňský nábytek, který doplňuje pracovní deska s dekorem mramoru, vrací do moderní doby velmi současná americká chladnička, automatický kávovar či vyspělé trouby, vše v nerezovém provedení.

VIZITKA INTERIÉRU

Realizace: 2018
Podlahová plocha: PP 200 m2, 1. NP 140 m2
Schodiště: betonové s dřevěnými nášlapy
Podlahy: dřevěné, v chodbě a koupelně dlažba
Vytápění a ohřev vody: ústřední topení, kondenzační kotel, podlahové topení, krb na pevná paliva

Text: Kateřina Nová
Foto: Designist

Datum vydání: 8. 8. 2019

Edit: