My se sněhu nebojíme...

3

Elektrická sněhová fréza Toro Power Curve 1800 je vhodná k odklízení sněhu v těsné blízkosti domů. Cena 7900 Kč. Mountfield

Nenechte si pokazit zimní pohádku, s frézou se budete na odhazování sněhu opravdu těšit.

Lyžování, sáňkování a stavění sněhuláků s dětmi – to je zábava, kterou si naplno užíváme během zimy. Padající sněhové vločky za oknem a zasněžená krajina umí navíc příjemně pohladit duši. V noční můru se však pohádková bělostná pokrývka mění, jakmile neprodyšně pokryje chodníky, terasy, verandy a přístupové cesty k domu nebo garáži. Nezbývá než vzít do rukou lopatu nebo hrablo, a cestu si proházet. Těžké lopaty a hrabla nahradilo samozřejmě nářadí z moderních odlehčených materiálů, přesto se při práci nadřeme, o ztrátě času ani nemluvě. Odhazování sněhu nářadím je určeno těm, kteří jsou vybaveni dobrou fyzičkou. Nemá totiž daleko od lekce ve fitness centru.

2

Dvoustupňový systém odhozu sněhu Zdroj: Ariens

„JEDNOSTUPŇOVKY“ NA ČERSTVÝ SNÍH 
Mnoho majitelů rodinných domů, chat i horských chalup se proto v posledních letech obrátilo k moderním strojům na úklid sněhu – sněhovým frézám. Tyto stroje tepovou frekvenci sice nezvednou, v běhu na čas, stejně jako ve výkonnosti a spolehlivosti, by však soupeře hledaly jen marně. Na čerstvý sníh z krátkých chodníčků se zpevněným povrchem přitom bohatě vystačíte s takzvanými „jednostupňovkami“ – tedy se stroji, které efektivně odklidí čerstvý sníh z verand, teras, asfaltových chodníků a jiných přístupových cest nebo vjezdů ke garáži.

4

5

Systém QuickStick Foto: Toro

BOJOVNÍCI V PERFEKTNÍ KONDICI 
Chcete-li se pustit do předem vyhraného souboje s udusaným, dlouho ležícím nebo mokrým či zledovatělým sněhem, pak se vyplatí investice do dvoustupňového modelu sněhové frézy. Za rozumnou cenu dnes pořídíte kvalitní stroj s pevným bunkrem, odolnou litinovou převodovkou a systémy, které komfort při práci ještě zvýší. Sofi stikovaným systémem QuickStick nastavíte směr a vzdálenost odhozu sněhu, systém Free Wheel zas usnadňuje zatáčení a couvání. Vyhřívané rukojeti některých modelů dokonce zahřejí dlaně v mrazivých ránech. Padající vločky za okny a zasněžená krajina nás může okouzlit pouze v zimním období. Nenechte si proto bílou krásu znechutit, se sněhovou frézou jste na zimní období výborně připraveni.

1

Datum vydání: 30. 11. 2015

Edit: