Nejjemnější saténové povlečení. Vyberte to správné, než podzim zaklepe na vaše dveře!

Ať už jste někdy saténové povlečení vlastnili, nebo ne, existuje o něm vžitá představa, že je klouzavé, chladivé a elektrizuje. Co je na těchto tvrzeních pravdivé a co je jen mýtus? Nahlédněte s námi za oponu textilního průmyslu a ujasněte si, v jakém materiálu si přejete usínat.

Co se skrývá pod pojmem satén?

Satén je obecný název tkaniny utkané v atlasové vazbě. To znamená, že saténové povlečení může být utkáno z různých materiálů, což je přesně ten důvod, kvůli kterému vzniká spousta nedorozumění. Saténové povlečení z nejkvalitnějších bavlněných přízí nemá stejné vlastnosti jako saténové povlečení z polyesteru, tzn. z umělých vláken.

Jak poznáte saténové povlečení z polyesteru?

Prvním ukazatelem, že se jedná o povlečení z umělých vláken, by měla být nižší cena, ale ani na to se dnes už nemůžeme spolehnout. Stále se najdou prodejci, kteří prezentují polyesterové povlečení jako luxusní výrobek a prodávají ho poměrně draze. Dalšími ukazateli jsou již zmiňované atributy, povlečení klouže, chladí, elektrizuje, zatrhává se, často mívá vysoký lesk, a navíc je neprodyšné. Na etiketách takovéhoto povlečení o bavlně nenajdete ani zmínku!

Objevte povlečení z bavlněného saténu

Bavlněný satén nemá s tím polyesterovým kromě jména vůbec nic společného. Je velmi oblíbený právě pro jeho kvality. Při použití nejjemnějších bavlněných přízí vzniká hebký materiál s vysokou pevností, dlouhou životností, dokonalou prodyšností a luxusním vzhledem.

Vzhledem k vyšší pořizovací ceně vám doporučujeme bedlivě sledovat etikety. V ideálním případě by mělo být povlečení utkáno z dlouhovláknité egyptské bavlny, která je považována za nejkvalitnější na světě. Určitě upřednostněte povlečení s nežehlivou úpravou, zipovým uzávěrem a nepodceňte ani kvalitu zpracování.

Glamonde: Ložnice plná pohody

Na českém trhu najdete spoustu prodejců saténového povlečení, ale jen jediného výrobce. Pokud si přejete komfort, krásu a kvalitu, tak vsaďte na oblíbenou českou značku Glamonde, kde se přesvědčíte o tom, že povlečení z bavlněného saténu je správnou volbou. Díky rozmanité nabídce povlečení dokonale doladíte každou ložnici.

Komerční prezentace

Edit: