Oblé příčky Ytong pro stěny bez hran

Příčky z pórobetonu Ytong patří kvůli své jednoduchosti k nejžádanějším materiálům při přestavbách, rekonstrukcích a dalších pracích v interiéru. S příčkami Ytong budete zdít snadno a rychle s minimem odpadu, oceníte i jejich nízkou hmotnost a vysokou přesnost vyzděných stěn. Velkou předností systému pórobetonových příčkovek Ytong jsou i obloukové příčkovky.

Jejich oblé tvary vám dovolí originálně řešit interiér domu či bytu. Oceníte hlavně jejich prefabrikované zakřivení, které vám ušetří pracné opracování a broušení klasických rovných příčkovek. Práci usnadní i hladký povrch, který zjednoduší a zrychlí finální úpravy povrchu s omítkami Ytong. Pro pórobeton Ytong je typické systémové řešení, takže k dispozici budete mít široký výběr nenosných a plochých překladů, malt, omítek, stěrek a nářadí.

 Větší i menší zakřivení a široké možnosti uplatnění

Xella nabízí oblé příčky v šířce 100 mm a výšce 249 mm, na výběr máte dva typy: obloukový segment R 100/90/30° s vnějším poloměrem 1000 mm a menší výsečí kruhu (30 °) a obloukový segment R 60/50/60° s vnějším poloměrem 600 mm a větší výsečí a zakřivením (60 °). Oblé příčkovky využijete při zdění spirálových a kruhových sprch, dělících příček, přizdívek, obezdívek a dalších interiérových prvků s obloukovým půdorysem.

Zdění a omítání oblých příčkovek se neliší od běžných příček Ytong

Kromě nářadí budete potřebovat Ytong zdící maltu a vnitřní omítku Ytong. Důležité je přesné zdění na tenké maltové lože tl. 1–3 mm a celoplošné maltování ložné spáry. Pro nanášení malty používejte výhradně Ytong zednické lžíce vhodné šířky.Pokud jste ještě nepracovali s příčkami Ytong, je dobré vědět, že vystouplé zbytky malty se neroztírají, ale po zavadnutí (tentýž den) se seškrábnou ostrou hranou zednické lžíce. Při zdění oblých příček platí stejné zásady, jako u zdění rovných příček. Pracovní postup najdete na webových stránkách společnosti Xella, kde jsou u videonávody s popisem, jak postupovat při zdění a omítání příčky z pórobetonu Ytong.

Komerční prezentace 

 

 

Datum vydání: 17. 10. 2023

Edit: