Baterie: ozdoba dřezu

I když máte doma nejlepší přítelkyni myčku nádobí, druhou velkou kamarádkou by vám měla zůstat dřezová baterie. Budete ji využívat k oplachování nádobí, ale i velmi často při přípravě potravin. Proto si zaslouží stejně pečlivý výběr jako myčka.

Na stěnu, do okraje vany, se sprchou, s přepadovým napouštěním, s pákou, s joystickem, kohoutkem, či elektronickou? Hlava se může zatočit z toho, jakou vybrat. Berte na zřetel bezpečnost, praktické používání a pochopitelně styl koupelny.

1

Výsuvnou sprškou a nastavitelným omezovačem průtoku vody je vybavená dřezová baterie z kolekce K4 značky GROHE za 10 470 Kč.

2

Ve standardním chromovém i netradičním bílém provedení se vyrábí dřezová páková baterie KLUDI Zenta. Cena v bílé barvě 5029 Kč bez DPH.

4

Elektronická baterie TEKA Electronic – Armatur E1 B s dotykovým ovládáním, cena 30 900 Kč, CB OBCHODY.

EFEKTNÍ VODOPÁD

Mezi poslední módní výstřelky patří armatury s takzvaným kaskádovým výtokem. O tom, do jaké míry je toto řešení praktické, se dá polemizovat – proud vody nemůžete nasměrovat, kam potřebujete, a příval vody bude silný podle tlaku vody, takže kýženého efektu masáže nemusíte vždy dosáhnout. Je to však způsob, který nás posouvá blíž k přírodě a dokonalému designu.

5

LED osvětlení vás může ochránit i před opařením, když jsou barvy nastavené podle teploty vody od červené (nad 45 °C přes modrou (32 až 40 °C) až po zelenou (do 32 °C). Svítící baterie Just značky GESSI stojí u firmy IL BAGNO 19 900 Kč.

6

Novinkou značky RAVAK je dřezová páková baterie KM 016.00 za 3790 Kč.

7

Páková dřezová baterie Elos One s atypicky umístěnou ovládací pákou, provedení chrom, cena 10 440 Kč, BLANCO PRAHA.

8

Kohoutkovou baterii CAE 030 k montáži na okraj vany s přepínačem sprcha/vana pořídíte u firmy PERFECTO DESIGN za 5990 Kč.

ÚSPORNÝ A BEZPEČNÝ TERMOSTAT

Baterie vybavená termostatem udržuje stále stejnou teplotu vytékající vody, a to i po opakovaném vypnutí a spuštění vody. Termostatická baterie nemá páku, ale speciální ovládací hlavice zabezpečené proti nechtěnému pohybu. Změna teploty je možná po stisknutí blokačního tlačítka, které zabraňuje samovolnému spuštění vody teplejší než 38 °C. Baterie je tedy bezpečná i pro děti, které chrání před opařením. Termostat také šetří vodu. Požadovaná teplota je totiž nastavena automaticky a nejrychleji, jak to jde.

10

Z kolekce Cubito JIKA je nástěnná vanová baterie s hranatými ovládacími prvky. Cena bez sprchové sady 4058 Kč, prodává firma RAKO KOUPELNY.

11

Novinkou je vanová nástěnná termostatická baterie s označením TE 082.00/150. V ceně od 4990 Kč prodává firma RAVAK.

16

Do veřejného i soukromého sektoru se dá použít nástěnná bezdotyková baterie Hytronic 87 značky GEBERIT. Cena bez DPH je od 16 887 Kč.

17

Tříotvorová stojánková baterie GROHE Eurostyle Cosmopolitan se ovládá postranními páčkami. Cena 7325 Kč, SIKO KOUPELNY

DROBNÉ RADY
◗  plynulý a lehký chod baterie a dlouhou životnost garantuje keramická kartuš.
◗  perlátor provzdušní a omezí proud vody, také sníží výskyt vodního kamene na minimum.
◗  úsporné baterie jsou vybavené takzvaným omezovačem průtoku. Znamená to, že se ovládací páka v určitém úhlu zarazí a pro zvýšení průtoku je třeba na páku vyvinout větší tlak.
◗  k čištění povrchu baterií používejte speciální prostředky vyrobené nebo doporučené výrobcem. Stačí také běžné neagresivní saponátové přípravky smíchané s vlažnou vodou. K ošetřování je vhodný měkký hadřík, nikdy ne drátěnka nebo hrubá strana houbičky.

13

Elegantní vanová podlahová baterie z kolekce Pura Vida HANSGROHE je v netradičním provedení bílé v kombinaci s chromem, v internetovém obchodě www. svet-koupelen ji koupíte za 23 920 Kč

14

Termostatická nástěnná baterie Grohterm 1000 značky GROHE je vybavená tlačítkem SafeStop, které chrání děti před nastavením vyšší teploty než 38 °C, funkce EcoButton redukuje spotřebu vody až o 50 %. Cena baterie cca 7090 Kč, RAKO KOUPELNY

18

K umyvadlové míse na desku se hodí vysoká stojánková páková baterie CAE 850, výška ramínka 30,6 cm, cena baterie 3822 Kč, prodává PERFECTO DESIGN.

20

Designovým bonbonkem je nástěnná umyvadlová baterie Chorus značky TOSCO QUATRO vyrobená z křišťálového skla. Cena u firmy IL BAGNO je bez DPH 36 800 Kč

21

Stojánková umyvadlová baterie Melange značky IDEAL STANDARD se ovládá pohodlnou pákou umístěnou na straně baterie. Cena 7050 Kč. SIKO KOUPELNY

Více informací se nachází v srpnovém vydání z roku 2012, které si můžete zakoupit za zvýhodněnou cenu zde.

Datum vydání: 22. 1. 2016

Edit: