Perfektní povlečení pro spokojený spánek

Zkuste si vzpomenout na nejpohodlnější postel, ve které jste kdy spali. Je to ta vaše, nebo nějaká hotelová? Ať tak či onak, nejspíš si z ní nejdříve vybavíte příjemné povlečení, v němž jste se ponořili do říše snů. Ano, povlečení je společně s matrací skutečně jedním z nejdůležitějších aspektů pohodlné postele. Vnímáme ho totiž kůží.

4464

Na trhu je mnoho druhů povlečení od různých výrobců, liší se především vzorem a materiálem. Dříve nebylo tolik možností a jako materiál se většinou používala bavlna. Popularitu si drží dodnes, protože je měkká, prodyšná, dobře saje vlhkost a dlouho drží barvu i tvar. Vhodná je celoročně, i když byste měli mít ložní prádlo rozdělené na letní a zimní.

Zima se blíží, připravte se na ni

V zimě vás pořádně zahřeje flanel, který je vlastně vyrobený také z bavlny, ale má vyšší gramáž, a navíc se ještě tzv. počesává. Výsledkem je měkký a hebký povrch, jenž příjemně hřeje. Pro zimomřivce je tady ještě mikroflanel, jehož hlavní výhodou je rychlé schnutí.

6825-bavlnene-povleceni-dubaj

Z luxusnějších variant jmenujme satén a damašek. Satén je úžasný na léto, kdy chladí, a navíc je často opatřen nežehlivou úpravou. Damaškové ložní povlečení je to nejkvalitnější, co si můžete na svou postel pořídit. Je vyrobené z hustě tkané bavlny s hedvábným leskem a spaní v něm je nepopsatelný zážitek.

Tip: Všichni zaneprázdnění si zamilují krep. Díky přirozeně mačkané povrchové úpravě se vůbec nemusí žehlit!

6961-bavlnene-povleceni-na-dve-luzka-alice-oranzova

Mezi vzory vládnou květiny a proužky

Co se týče barev a vzorů, je nabídka ještě mnohonásobně větší než v případě materiálů. Bez problémů seženete levné povlečení, které se vám bude barevně hodit k místnosti. Letos jsou v kurzu florální motivy a klasické proužky, ale nenechte se svazovat aktuálními trendy. Pokud se vám líbí zvířátka, pořiďte si povlečení s kočičkou. Jestli jsou vaše děti poblázněné do sci-fi, kupte jim vesmírné povlečení. Ano, to opravdu existuje, najdete ho v e-shopu www.rodinnebaleni.cz!

Komerční prezentace

Save

Datum vydání: 19. 9. 2016

Edit: