Ušetřete na plynu co nejvíce. Stačí využít srovnání cen plynu

Výdaje za plyn mohou výrazně zasáhnout do rozpočtu každé domácnosti. Pokud jsou však částky příliš vysoké, vždy existuje několik možností, jak je snížit. Ročně se ve výsledku může jednat o stovky až tisíce korun. Vždy záleží jen na tom, jaké opatření zvolíte a zdali je budete kombinovat. 

Vytápějte své bydlení chytře

Vytápění bývá v domácnosti nejnáročnějším spotřebitelem této energie. Pokud nemáte vyloženě pasivní dům, kde je úspora energie zajištěna na maximum, můžete s částkou na výpisu hnout směrem dolů. Podívejte se, kolik za svou spotřebu zaplatíte u jednotlivých dodavatelů díky srovnání cen plynu.

Nejprve si pozvěte profesionála, který se zabývá hledáním nedostatků v izolačním systému. Pomocí zařízení s termovizí dokáže určit, jak je na tom vaše bydlení s tepelnými ztrátami. Definuje dokonce přesně i ta místa, kde může teplo unikat nejvíce. Pak už stačí jen zvolit vhodné zateplení.

Pomůže vám nové vybavení

Někdy je třeba nejprve investovat, aby se vám peníze mohly postupně vrátit zpět. Vyměňte proto stará okna, přes která uniká teplo, zavolejte odborníka na revizi kotle a případně pořiďte nový. V ideálním případě byste také měli sledovat stav svých radiátorů a pravidelně je odvzdušňovat. Pokud nevíte, jak na to, zavolejte si instalatéra, který zkontroluje každý kus jednotlivě a zajistí, aby vytápění probíhalo efektivně.

Následně větrejte jen krátce a intenzivně tak, aby se vyměnil vzduch a teplo se udrželo v domácnosti v co největším množství. Pokud se vám podaří spořit na teple, výdaje za plyn mohou být ještě nižší.

Srovnejte různé dodavatele

Nespoléhejte na jen na jediného dodavatele kvůli tomu, že jeho služeb využíváte dlouhodobě. Pokud na plynu v domácnosti již maximálně šetříte, ať už při vytápění, nebo třeba vaření, může vám pomoci výslednou částku na vyúčtování upravit změna dodavatele. Stačí jen najít takového, který plyn nabízí za nižší cenu. Ideálním nástrojem, který takový úkon provede rychle a z pohodlí domova, je kalkulačka plynu.

Online nástroj pro porovnání nabídek dodavatelů plynu

Ceny plynu se na trhu neustále mění. Proto je možné, že i při výběru nejlevnějšího dodavatele se časem situace změní. Aktuální ceny se proto vyplatí sledovat. Kalkulačka plynu online vám nabídne přesná a aktuální data. Srovnání plynu už nemusíte provádět zdlouhavě, navštěvováním poboček jednotlivých dodavatelů nebo hledáním materiálů na jejich webových stránkách.

Zvažte každou nabídku od konkurence

U dodavatelů nemusíte srovnávat jen cenu plynu, ale také služby, které nabízejí. Možná si u svého dodavatele připlácíte za nadstandardní služby, což vám může výdaje výrazně zvyšovat. Zkontrolujte proto především svou smlouvu a vše, co zahrnuje. Přestup k jinému dodavateli je možný vždy, ale vyplatí se zkontrolovat podmínky, které jsou uvedeny ve smlouvě, abyste se vyhnuli případným sankcím. Pokud jste navíc smlouvu teprve podepsali a ještě neuběhlo 14 dní, můžete ji změnit bez problémů a poplatků třeba ihned a vyhnout se tak zdlouhavému vyřizování. Stačí jen písemně podat výpověď.

Komerční prezentace

Edit: