Podlahové topení: Co byste o něm měli vědět?

Podlahové vytápění je nejkomfortnější způsob vytápění domácnosti. Když jde teplo od země, potřebujete o pár stupínků nižší teplotu, než při vytápění klasickým radiátorem. Tento komfort si můžete dopřát třeba v celém domě a neprotopit přitom majlant. Co byste o něm měli vědět?

Podlahové topení: Jak to funguje?

Když svůj domov vytápíte tak velkou plochou, jako je podlaha, není k vytopení domu potřeba teplota o moc vyšší, než teplota venkovní. Nevzhledné radiátory už budou minulostí a o praktičnosti a pohodlnosti asi ani mluvit nemusíme.

Podlahové topení funguje na principu zahřívání topných kabelů, fólií nebo rohoží, které jsou umístěny v podlaze. Dnes ale převažují systémy, kdy jsou topné prvky uloženy blízko pod krytinou, čímž zaručují rychlejší dosažení požadované teploty podlahy a také pružnou regulaci. Jejich instalace je méně náročná a umožňuje instalaci suchým způsobem, což ocení zejména majitelé dřevostaveb.

Tip: Podlahové topení, krbové vložky, radiátory, akumulační nádrže a další vybavení pro vytápění pořídíte za skvělé ceny na topenilevne.cz!

Podlahové topení je zdraví škodlivé?

V době, kdy se podlahové topení instalovalo do nezateplených objektů a teplota podlahy dosahovala příliš vysokých hodnot, byla tato obava oprávněná. Podlahové topení však do takových budov jako hlavní zdroj tepla nepatří!

Podlahové topení může mít – pokud je použito v objektu, pro který je vhodné – dokonce i zdravotní benefity. Teplo se totiž šíří sáláním a jen velmi lehkým prouděním, které probíhá na celé ploše. Tím se oproti vytápění radiátoryomezuje cirkulace a tím i víření prachu.

Kolik vás to bude stát?

Elektřina není zrovna levným zdrojem vytápění. Proto je elektrické podlahové topení vhodné tam, kde se jí co nejméně. Patří tedy především do novostaveb s nízkými tepelnými ztrátami. Je vhodná pro domy energeticky úsporné, nízkoenergetické a pasivní.

U domu s nízkou potřebou tepla na vytápění vás pak více než cena energie bude zajímat cena pořizovací. A ta jsou právě u elektrického podlahového topení nízká. Při vytápění domu pomocí elektřiny navíc můžete žádat o sníženou sazbu, která platí až 20 hodin denně. Díky tomu tak ušetříte i na provozu ostatních elektrických spotřebičů.

Komerční prezentace

Datum vydání: 15. 9. 2017

Edit: