Bezpečnostní mříže přidávají další úroveň zabezpečení

Žijete v oblasti, kde je vykrádání poměrně časté? Máte strach z lidí vyskytujících se ve vašem sousedství? Nebo jste prostě jen obyvateli přízemního bytu a není vám to zrovna příjemné? Zaměřit byste se měli na okna, protože dle statistik probíhá přes 80 % vloupání do domu právě skrze okna či balkonové dveře.

Variant zabezpečení je samozřejmě několik. Přes obyčejné okno, i když půjde o okno moderní, se zloděj dostane. Ztížit situaci mu můžete například prostřednictvím venkovních rolet. Ty představují další úroveň, kterou musí překonat. Překonatelná ovšem je. Trochu jiný level představují ocelové bezpečnostní mříže.

Mříže jako okrasný i bezpečnostní prvek

Málokdo si mříže na okna instaluje čistě z dekoračního hlediska, dekorací ale rozhodně mohou být. Moc pěkně vypadají například tzv. „labutí šíje“, mříže s prohnutím. Vymyslet lze i nejrůznější zdobení mříží. Řešení se dá vymyslet pro historickou budovu i moderně laděný dům. Šikovní kováři dokáží doslova kouzla.

Instalace napevno či otevírací

Obvykle si lidé nechávají instalovat pevné mříže. Nejsou nijak omezující, vždyť většina oken se otevírá dovnitř, takže nic nebrání větrání ani umývání skel. Pouze v případě, že máte stará okna, která se otevírají či vyklápí ven, měli byste myslet na to, abyste si vybrali otevírací mříže.

Existují i další možnosti ochrany

Kromě mříží lze okna zabezpečit také bezpečnostními ocelovými okenicemi. Ty jsou dobrým řešením pro historické objekty, okna mimochodem chrání nejen před zloději, ale i před vichřicí a dalším přírodním poškozením.

Zájem je taktéž o mřížové dveře do sklepních kójí. Jestliže ve sklepě v bytovém domě schováváte drahé vybavení, jako jsou horská kola nebo lyže, bezpečnostní dveře s mříží jsou dobrým způsobem, jak je ochránit.

O cenách bezpečnostních řešení se informujte na webu společnosti Kavan.

 

 

Komerční prezentace

Datum vydání: 8. 2. 2023

Edit: