Polaroidové fotky mají své kouzlo

Historie se čas od času opakuje. Stejně jako přichází po dlouhých desetiletích do módy stejné oblečení, občas zjišťujeme, že i technologie našich předků skutečně stály za to. Zářivým příkladem tohoto tvrzení jsou analogové fotoaparáty.

jennabishopphotography-com-752x440

Jaký to byl úžasný vynález, když se v roce 2002 na trhu poprvé objevily telefony s fotoaparátem. Nedlouho poté započala éra digitálních fotoaparátů, pak jsme se začali orientovat hlavně na mobily. Dnes už není výjimkou, že máme v telefonu fotoaparát s rozlišením 12 Mpx, občas je vidět i duální fotoaparát a jiné vychytávky, které dělají opravdu dobrý dojem. Jenže skutečnost je jiná. Postupně zjišťujeme, že analogové fotografie kolikrát stejně vypadají lépe a hlavně mají to své kouzlo.

Zatímco digitální fotky obvykle končí zapomenuté v nějaké složce, s těmi analogovými, které vyvoláte, můžete strávit mnoho hezkých chvilek. Možná jste viděli, jaká se dá udělat výzdoba z fotografií. Pověsíte je v rámečcích na stěnu, připnete na provázek vedoucí nad postelí, přišpendlíte na nástěnku, dáte pod sklo na stůl, nalepíte na dveře. Na digitální fotku si nikdy nesáhnete, nebudete držet v ruce důkaz prožitých vzpomínek. A když se vám náhodou rozbije harddisk, přijdete o všechny snímky.

Fotoaparát s filmem

Spolu s oblibou analogových fotek samozřejmě roste i popularita starých fotoaparátů. Největší boom zažívají tzv. instantní foťáčky, které umí snímek ihned vyvolat. Z těch nejznámějších jmenujme Fujifilm Instax a Polaroid. Oba přístroje jsou automatické, takže jejich obsluhu zvládne každý.

Je potřeba počítat s trochu vyšší počáteční investicí. Polaroidy nejsou úplně levnou záležitostí, ale dají se sehnat i v repasované variantě, která je cenově přijatelná. Je nutné myslet rovněž na dokupování filmů. Chcete-li se o tom dozvědět víc, přečtěte si jak vybrat analogový fotoaparát.

Většina lidí dnes umocňuje kouzlo analogových fotek tím, že běžně fotí digitálně a své instantní foťáčky si schovávají jen na speciální příležitosti. Vytištěné pak zůstávají opravdu nezapomenutelné okamžiky.

Komerční prezentace

Edit: