Polykarbonát a pergola – logické spojení

Rozšiřování užitné hodnoty všeho, co máme k dispozici, je přirozené. Ani našim domům a zahradním stavbám se takovéto zvyšování užitku nevyhýbá. Proto je více než běžnou součástí mnoha příbytků polykarbonát.

Polykarbonátové desky se vyrábějí v různých provedeních, čehož se na prosklení hojně využívá. Komůrkový polykarbonát je ideální pro tepelně-izolační prosklívání (tedy střechy zimních zahrad, skleníky, pařeniště…). Trapézové desky z polykarbonátu či vlnovky jsou pak zase vhodné na zastřešení pergol, stání pro auta, různých kůlen a přístavků. Plný polykarbonát, který vypadá jako sklo, je sice nejdražší z nabízených typů, poskytuje však jistotu nerozbitného materiálu a elegantní design při zachování snadné montáže, kterou zvládne každý trošku zručný kutil.

Pryč jsou doby, kdy lidé nejčastěji sahali po čirých deskách, protože chtěli prostě jen ochránit před deštěm. Právě tak skončila obliba kouřových – hnědých desek, které vypadají dobře, ale přitahují sluneční paprsky. Dnešní požadavky reflektují horká a suchá léta, a proto výrobci vyvíjejí stále nové a účinnější tzv. teplo-reflexní desky. Jedná se o polykarbonátové desky, které při intenzivním slunečním záření odrážejí teplo, přitom však propouštějí světlo.

Teplo odrazivé desky jsou na trhu již dlouho – ale například sklo s takovou úpravou je poměrně nákladné, a navíc montáž vyžaduje speciální nářadí a zkušenosti. Avšak polykarbonát s úpravou proti horku je dostupný na trhu hned v různých provedeních – komůrkové desky Makrolon IQ Relax nebo Macrolux IR, trapézové desky Macrolux Athermic. I plexisklo se vyrábí s podobnou úpravou – Plexiglas Heatstop.
Takže pokud jste ještě nezastřešili vaši oázu klidu nebo kůlnu na ukládání zahradního nářadí, rozhodně máte z čeho vybírat. Doporučujeme před stavbou nosné konstrukce kontaktovat prodejce krytiny, aby vám navrhl optimální vzdálenosti nosných prvků – prosklívací materiály se vyrábějí v různých rozměrech a mají i různé požadavky na podložení, proto nepodceňte konstrukci a zajděte se nejprve poptat. Při té příležitosti prodiskutujte i vhodnost zamýšleného typu prosklívacích desek a jejich zabarvení. Užitná hodnota roste a je na vás, jestli se rozhodnete správně.

Montáž komůrkového polykarbonátu:

Montáž trapézových desek:

Renomovanou firmou a největším prodejcem polykarbonátu v ČR je firma Zenit. Její odborníci vám rádi poradí po telefonu, doporučujeme však osobní návštěvu jedné ze dvou prodejen – v Praze nebo v Červené Lhotě u Olomouce, kde si navíc můžete materiál prohlédnout a osahat. Nebo je možné k nákupu využít přehledný e-shop, který naleznete na adrese www.zenit.cz

Komerční prezentace

Uložit

Uložit

Uložit

Datum vydání: 26. 7. 2018

Edit: