Několik tipů na správné vytápění pro maximální úsporu

Vlastníte rodinný domek a chodí vám příliš vysoké faktury za vytápění? Možná je chyba v předražených službách vašeho dodavatele. Mnohdy si ale za vysoké finanční částky na vyúčtování mohou majitelé rodinných domků sami. Za nemalými přeplatky stojí nesprávné vytápění daného objektu. Co tedy dělat pro to, aby bylo vytápění ekonomické? To vám prozradíme v následujících řádcích a doporučíme i službu, kde se dozvíte ještě více.


Topte dle charakteru jednotlivých místností

Určitě je zapotřebí topit rovnoměrně, nicméně každá místnost vyžaduje odlišnou teplotu. Vždyť sami dobře víte, že v ložnici by mělo být rozhodně chladněji než třeba v kuchyni či v obývacím pokoji. Ideální je mít u topení několik okruhů a samozřejmě termostatické hlavice. Ty dokážou reagovat na aktuální teplo a usměrňovat teplotu. Na kolik stupňů by se tedy mělo topit v jednotlivých místnostech? Optimální teploty jsou pro:

  • obývací pokoj 20 až 21 °C
  • kuchyni 18 °C
  • ložnici 16 až 18 °C
  • koupelnu 24 °C
  • chodbu 15 °C

TIP: Jak správně topit u vás doma? Nechejte si poradit od odborníka! Kontaktujte energetického poradce E.ON, který vám poskytne poradenství na míru. Zeptejte se zdarma prostřednictvím formuláře.


Když nejste doma, temperujte!

Víte, že v domě nesmíte přestat topit ani tehdy, když nejste dlouhodobě doma? Teplotní šoky by mohly objektu hodně uškodit. Temperovat by se mělo na 15 °C.

Moderní kotel se vyplatí

V každém případě. Nejnovější modely svou účinností přesahují klidně i 100 %. Vynikající jsou především kondenzační plynové kotle schopné zpětně využívat prakticky odpadního tepla. Nejnovější zařízení umí pracovat i na pouhých 20 % svého celkového výkonu a zajistí přitom správné vytápění objektu.

Máte objekt zateplený?

Další otázka k řešení. Pokud ne, rozhodně se vyplatí do zateplení jít. Učinit tak můžete prostřednictvím polystyrénu, minerální vaty, případně dražší chytré izolace.

Využijte energetického rádce

Už jste slyšeli o energetickém poradci společnosti E.ON? Služby odborníků můžete využít zcela zdarma prostřednictvím online formuláře. Na webu E.ON Rádce si navíc můžete přečíst spousty rad, které vedou k hospodárnému provozu domácnosti. Jinak je ale k dispozici i energetický poradce, tedy odborník, jehož můžete kontaktovat také telefonicky nebo si sjednat osobní schůzku.

 

Komerční prezentace

 

 

 

 

 

 

 

Datum vydání: 10. 2. 2019

Edit: