Příspěvky od ČPZP vás zvednou z gauče

Nedostatkem pohybu trpí podle současných odhadů 60 až 70 % světové populace, což je alarmující číslo. Následkem je nárůst obezity a civilizačních chorob.

Chcete být zdraví? Naordinujte si 30 minut pohybu denně

Podle odborníků představuje absence pohybu pro člověka stejné riziko, jako přítomnost vysokého krevního tlaku nebo obezity. Dokonce i lidé bez nadváhy, kteří se neradi hýbou, si riziko kardiovaskulárních nemocí zvyšují dvojnásobně. Přitom stačí, abychom věnovali fyzickým aktivitám, jako je chůze, pomalá jízda na kole nebo plavání, pouhou půlhodinu denně.

S ČPZP nebudete zahálet

Zásadní význam pohybu pro zdraví obyvatelstva si uvědomuje i Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (ČPZP), která se snaží dlouhodobě podporovat zdravý životní styl a prevenci proti civilizačním chorobám. V letošním roce ČPZP pro své klienty připravila novinky spojené s výraznější podporou sportovních aktivit. Příspěvky u vybraných preventivních programů ČPZP navýšila, aby si prospěšnost pohybu mohl vyzkoušet opravdu každý.

700 korun na pravidelný pohyb

Do tělocvičen, posiloven či na bazény vás ke sportování může přivést široká nabídka preventivních programů, s níž ČPZP přichází pro letošní rok. Pro ženy i muže od 19 let, kteří sportují rádi, je určen program Pravidelný pohyb spojený s příspěvkem 700 Kč. Podmínkou čerpání je předložení dokladu o zakoupení permanentky v hodnotě nejméně 1 500 Kč. ČPZP přispívá i na úhradu sportovní lékařské prohlídky (500 Kč), na cvičení ženám po porodu (1 000 Kč), na cvičení pro děti do dvou let (500 Kč).

Pořiďte dětem ochrannou přilbu a dopřejte jim plavání

Novinkou je program Ochranná přilba pro děti do 18 let, kdy rodiče – pojištěnci ČPZP – mohou čerpat příspěvek až 300 Kč. Pro děti do 8 let včetně je určen program Organizované plavecké kurzy s čerpáním až 1 000 Kč. Milovníci plavání mohou i v letošním roce využívat oblíbený program Plavání zdarma nebo se slevou ve vybraných bazénech po celé republice. O další nabídce preventivních programů se informujte na www.cpzp.cz\programy.

K ČPZP se zaregistrujete i online

Pokud ještě nepatříte mezi 1 245 000 pojištěnců ČPZP, můžete se zaregistrovat online na www.cpzp.cz/205, nebo osobně na kterékoli ze 111 poboček po celé ČR. Pokud se stanete klienty této zdravotní pojišťovny do 31. 3. 2018, výhody a benefity můžete využívat již od 1. 7. 2018.

Komerční prezentace

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Datum vydání: 19. 1. 2018

Edit: