Procházka výstavištěm

13

V září ožily pražské Letňany stavebním veletrhem FOR ARCH. Letošní téma Rekonstrukce a revitalizace přitáhlo rekordní počet návštěvníků, kteří měli možnost si prohlédnout i další výstavní akce – FOR THERM, FOR WOOD, BAZÉNY, SAUNY& SPA a FOR WASTE 2013. Projděte se s námi po výstavišti a seznamte se s vítězi soutěže o nejlepší exponát GRAND PRIX i s dalšími zajímavými novinkami.

V pořadí již 24. ročníku mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH se zúčastnilo celkem 809 vystavovatelů, z toho 46 zahraničních. „Potěšilo nás, že i v době pokračující recese ve stavebnictví dokáže FOR ARCH oslovit firmy a odbornou i laickou veřejnost. Vystavovatelé hodnotí účast i v dnešní nelehké době bez výjimky pozitivně a vnímají veletrh jako ideální prostředí pro rozhýbání obchodu,“ hodnotí letošní ročník Martin František Přívětivý, ředitel obchodního týmu veletrhu FOR ARCH. Do soutěže o cenu Grand Prix bylo přihlášeno 44 exponátů, uděleno bylo osm cen Grand Prix bez udání pořadí a čtyři čestná uznání. Cenu GRAND PRIX získaly firmy ALUKOV HZ, ATTACK, BETON BROŽ, HELUZ cihlářský průmysl, POPP, TECO, TOPINFO – portál tzb-info.cz a VIADRUS. Čestná uznání pak obdržely firmy Bazénplast Bělá, KÁMEN ENGINEERING, ŠTORC TZB a VERNER.

2

3

Odbornou porotu zaujalo nekonvenčně řešené zastřešení teras a balkonů Corso Glass od české firmy ALUKOV. Je unikátní tím, že spojuje užitné vlastnosti celoskleněného zastřešení a mobilitu jednotlivých částí. Polokalené bezpečnostní sklo nese speciální hliníková konstrukce, originální je i systém pojezdových drah a konstrukce samostojné čelní stěny.

4

5

Novinka v sortimentu sekčních garážových vrat – LOMAX Excellent zaujme vzhledem i kvalitou, to nejdůležitější se však skrývá uvnitř garáže. Desítky konstrukčních vylepšení představují v současné době vrchol v designu, bezpečnosti a kvalitě garážový vrat. Jejich výsledkem je plynulejší a tišší chod vrat, zvýšená bezpečnost při manipulaci a dokonale vyladěný design viditelných komponentů.

6

7

Beton, který dokáže propouštět světlo, to je LiCrete®, byl oceněn jednou z cen Grand Prix. Je tvořen z betonu a průhledných prvků. Díky tomuto spojení je pevný a zároveň propouští vysoké procento denního i umělého světla. Je vhodný pro interiérové příčky, schodiště, pochozí prvky, osvětlovací tělesa apod., které kromě své funkce dávají vyniknout světelným efektům. Jedná se o nový originální, patentem chráněný výrobek od firmy BETON BROŽ.

8

Zplyňovací kotel na kusové dřevo ATTACK DPX ve verzi Lambda zaujal porotu GRAND PRIX moderní konstrukcí s vysokou účinností, kvalitní technickou dokumentací a podporou navrhování. Kotle jsou vybaveny sofistikovanou měřicí a regulační technikou pro zajištění vysoké účinnosti provozu.

9

10

Manuálně ovládaná jednoduchá venkovní roleta VELUX v sobě snoubí šest výhod v jednom: ochranu proti přehřívání, úsporu energie, úplné zatemnění, redukci hluku z deště, bezpečnost a ochranu soukromí. V zimních měsících zabraňuje únikům tepla až o 16 %, v létě sníží prostup tepla až o 96 %. Střešní okno může zůstat stále i při stažené venkovní roletě pootevřené, aby dovnitř mohl proudit čerstvý vzduch.

11

Překlad Porotherm KP XL společnosti WIENERBERGER Cihlářský průmysl je určen pro jednoduché a rychlé vytvoření nadpraží otvorů velkých rozpětí. Unikátní řešení nových keramobetonových překladů umožňuje vytvářet libovolné délky překladů pro otvory o světlosti až šest metrů.

12

Energeticky úsporný kondenzační kotel VIADRUS NAOS ocenila porota GRAND PRIX za ojedinělou moderní konstrukci s netradičním řešením pláště na bázi plastu ve výjimečném designovém provedení. Předností tohoto nástěnného kotle je i široký rozsah regulovatelnosti výkonu.

14

Pro úsporný a spolehlivý ohřev teplé vody v rodinných domech je navrženo tepelné čerpadlo BUDERUS Logatherm WPT270 II. generace, jehož hlavní inovací je možnost využití elektrické energie z fotovoltaických systémů, případně napojení na solární systém nebo propojení se stávajícím zdrojem tepla (například kondenzačním kotlem).

15

Speciálně konstruovaná okna do plochých střech představila firma FAKRO. Jsou dostupná ve verzích s kupolí a bez kupole, elektricky ovládaná v bezdrátovém systému Z-Wave, manuálně ovládaná a neotevíratelná. Rám je vyroben z vícekomorových PVC profilů, jeho vnitřní povrch je bílý. Široká nabídka rozměrů je přizpůsobena standardům prosvětlení plochých střech, takže není problém s výměnou stávajících nevyhovujících světlíků na nové.

16

Firma CIUR představila na stavebním veletrhu ucelený skladebný systém materiálů COMPRI®, který umí vyřešit veškeré situace týkající se tepelných izolací staveb i akustického komfortu. Všechny materiály tohoto systému se vzájemně doplňují a funkčně na sebe navazují. Z hlediska tepelných izolantů se jedná o foukané izolace na bázi celulózy, minerálního vlákna a nenasákavého polystyrenu (Climatizer Plus®, Climastone® a Climastyren®) či unikátní dřevovláknité izolační desky Unger Diffutherm® určené pro vnitřní a vnější zateplení objektů. Dokonalé utěsnění zajišťuje řada těsnicích materiálů, jako jsou membrány, těsnicí pásky. Inteligentní membrány fungují a reagují podle toho, co se děje v okolním prostředí.

1

Pálené cihly HELUZ získaly GRAND PRIX za pokrokový způsob hodnocení LCA cihlářských výrobků metodou EPD třetí stranou na pálené cihly vyrobené v České republice. V současné době unikátní metodika umožňuje zmapování environmentálních dopadů při použití tradičních stavebních materiálů.

Datum vydání: 1. 11. 2013

Edit: