Pusťte se do renovace schodiště

Nic nevydrží věčně. I kvalitní dřevěné schody se časem poškodí. A protože schodiště má kromě funkce dovést nás o patro výš také funkci dekorativní, neměli bychom na něj při péči o dům zapomínat. Pokud se renovace provede včas, hravě ji zvládnete sami a nebude ani nutné volat na pomoc odborníky.

Poškrábané schody ztrácí na atraktivitě a časem i na bezpečnosti. Pokud vás tedy cestou do vrchního patra bijí do očí škrábance na dřevu je načase něco s tím udělat. Renovaci schodiště lze rychle zvládnout svépomocí, pokud pro to zvolíte správné prostředky.

Než s opravou začnete, je potřeba počítat s tím, že vstup do vyšších pater budete muset na jistý čas oželet, než vše na schodišti dobře proschne. V tomto směru se opravdu nevyplatí spěchat. Renovaci by měla předcházet důkladná kontrola stavu každého schodu. Pokud je „zdobí“ rýhy, nebo dokonce registrujete prošlapaná místa, bude nutné vzít si na pomoc brusku. S její pomocí nejprve důkladně odstraňte starý lak. Praskliny a menší díry vytmelte, nechte dobře proschnout a poté pomocí jemného smirkového papíru lehce přebruste, aby byl povrch dokonale hladký. Vzniklý prach poté odstraňte vysavačem. Takto budete mít povrch schodů připravený na následné lakovaní.

Ideálním pomocníkem v péči o dřevo v interiéru je letošní novinka Xyladecor Tvrdý voskový olej s extra voskem pro vodoodpudivý efekt ve třech vybraných odstínech. Bezbarvý oproti některým konkurenčním olejům dřevo neztmavuje a naopak vyzdvihuje jeho přirozenou strukturu v kombinaci s maximální ochranou. Xyladecor Tvrdý voskový olej dřevo vyživuje a na jeho povrchu vytváří mimořádně odolný, elegantně matný saténový film, který ho chrání proti mechanickému opotřebení. Díky krémové konzistenci se snadno aplikuje, lépe se roztírá a více penetruje do dřeva. Zvýrazňuje strukturu dřeva, nezapáchá, zvyšuje přilnavost dalšího nátěru a vyniká vysokou vydatností až 16 m2/l. Nátěr je zcela suchý po 4 h, následný nátěr může být proveden po 6 h a po 72 h můžete na ošetřený povrch šlapat. Xyladecor Tvrdý voskový olej je vhodný pro veškeré dřevěné povrchy v interiéru jako jsou například dřevěné podlahy, parkety, schodiště, nábytek či na dřevěné povrchy v koupelnách. Chrání dřevěný povrch před špínou, skvrnami, vodou a vlhkostí.

Komerční prezentace

Datum vydání: 2. 9. 2022

Edit: