RETRO novinky

Do světa domovních vypínačů vchází inovativní novinky ve stylu RETRO. Designový rámeček ze skla, přepínač tří světel či moderní LED stmívač… to všechno je ukázkou chuti zlínského výrobce OBZOR hledat nové možnosti již zavedených materiálů i technických řešení v rámci domovní elektroinstalace.

Nadčasové sklo

Novinkovou sérii materiálů pro rámečky domovních vypínačů a zásuvek řady RETRO započal v letošním roce beton. A po betonových rámečcích vyráběných ze speciální směsi s polyvinylalkoholovými vlákny přichází společnost OBZOR Zlín s dalším progresivním materiálem – sklem. „Skleněné rámečky jsou charakteristické svou designovou čistotou a nadčasovým vzhledem, který na kulatém tvaru vypínačů řady RETRO skvěle vyniká. Stálobarevnost rámečků v neutrálních odstínech bílé a černé zajišťuje na spodní straně kvalitní barevný lak, který je rezistentní proti oděru,“ popisuje Ing. Obadalová, vedoucí marketingu společnosti OBZOR Zlín.

vypínač RETRO s rámečkem z bílého skla

betonový rámeček vypínače RETRO

Přepínač tří světel

Jeden vypínač pro jedno světlo? To už dávno neplatí! Novinka společnosti OBZOR Zlín zvládne světla hned tři. „Inspirací a podnětem pro výrobu přepínače tří světel se stal zvídavý dotaz, zda by bylo možné ovládat pomocí jednoho vypínače více jak dvě světla. Byla to pro nás výzva,“ říká Ing. Martina Obadalová, a pokračuje: „Výsledkem se stal přepínač na tři světla v řadě RETRO s cvakacím vačkovým mechanismem uvnitř. Jeho funkce spočívá v jednoduchém otáčení středového ovladače, kterým se postupně rozsvěcují či zhasínají světla v daném prostoru.“ Výhodou této novinky je také úspora místa na stěně, kde by jinak bylo zapotřebí více vypínačů.

přepínač tří světel RETRO s rámečkem z bílé keramiky

LED stmívač

Zlínský výrobce ale přináší ještě další novinkové řešení řady RETRO, které drží krok s moderními trendy – LED stmívač umožňující postupné stmívání jasu v domácnosti, které se stává běžným požadavkem na funkčnost vypínačů. S LED stmívačem lze ovládat intenzitu stmívatelných LED i klasických žárovek dle potřeby. Pro regulaci jasu světla stačí pouze otáčet středovým ovladačem a díky integrovanému nezávislému střídavému přepínači je navíc možné tlumit světla i z více míst.

kulatý LED stmívač RETRO s rámečkem z černé keramiky

www.retrovypinac.cz

Komerční prezentace

Uložit

Edit: