Schovávaná v kuchyni

Trendem, který již několik let opanuje kuchyně, je čistý design. Proto se vše ukrývá v útrobách kuchyňských linek. A aby byly takto uložené věci snadno dostupné, jsou tu sofistikované mechanismy, díky kterým budete mít vše potřebné ihned po ruce.

POHODLÍ A PŘEHLED

Moderní kuchyně nabízejí pohodlná praktická řešení využití úložných prostor a snadný přístup do všech skříněk za pomoci kování a výsuvných systémů. Tyto nábytkové systémy jednak uspoří námahu při otevírání horních či spodních skříněk, zajistí ale také bezpečný pohyb pod otevřenými horními dvířky a pohodlné – tlumené dovírání. Zároveň máte také dokonalý přehled o uložených kuchyňských pomůckách či ingrediencích a rovněž úklid vnitřních prostor nábytku je mnohem snazší.

Promyšlené systémy vnitřního uspořádání kuchyní Ballerina vyrobené ze dřeva, kovu nebo plastu zajišťují, že každá věc v kuchyni bude mít své místo – ať už jsou to utěrky, sklenice, hrnce nebo lahve vína. Více na hs-interier.cz.

VYŘEŠÍ COKOLI

Výrobci nabízejí i rozmanité systémy vhodné pro vybavení rohových prostor. Pro jejich využití lze použít výsuvné ledvinky, zásuvky, čtverhranné koše i otočné rohové koše v podobě polokruhu a třičtvrtěkruhu.
„Existuje rovněž výbava pro úzké spodní skříňky, které díky výsuvným systémům dostávají novou dimenzi. Nabízejí se dvoupatrové i třípatrové koše s drátěným nebo s plným dnem, které jsou vhodné do skříněk o šířce 300, 400 a 600 mm v provedení plnovýsuv s tlumením nebo PUSH systémem otevírání. Záleží jen na konkrétním rozpočtu,“ říká Ing. arch. Petr Kaluža, hlavní architekt Oresi. K dispozici jsou dále nízké i vysoké výsuvné boxy, pořadače na příbory, na nádobí a talíře, sortery odpadu a odpadkové koše.

POMŮŽE PLÁNOVAČ

Na internetu jsou dostupné nejrůznější plánovače. Pokud jde o kuchyň, naplánovat si díky nim můžete nejen dispozici kuchyňské linky jako takové, ale také typ a vybavení úložných prostor, které budou vaší domácnosti ušité na míru.
Zkusit můžete například Zónový plánovač na webové stránce blum.com. Program vám pomůže zjistit, kolik úložných prostor potřebujete i jak nejlépe v nich předměty uložit. Poskytne i rady týkající se funkčních skříněk.

Text: Kateřina Nová
Foto: archiv firem

Datum vydání: 22. 10. 2019

Edit: