Sladěná dvojice: dřez a baterie

Kuchyňský dřez a baterie – neslouží už tolik k mytí nádobí, ale stále jsou třeba. A ovšem podléhají trendům. Ty současné přinášejí dřezy barevné, prostorné, s praktickými vychytávkami a baterie, které nabídnou dlouhou životnost a kuchyni ozdobí.

BARVY A VYCHYTÁVKY

Současné trendy v oblasti kuchyňských dřezů přinášejí především barevnost. Nečekejte však žádné pastely či syté odstíny, barevná škála je přirozenější.
„Trendy jsou zemité tóny, u Franke zastoupené například odstíny kašmír, šedý kámen či vulcan,“ říká Markéta Vaculíková obchodní zástupce značky Franke s tím, že žádané zůstávají i dřezy nerezové. „Moderní nerezové dřezy mají plochý okraj, dřez je tak uložen prakticky v rovině pracovní desky, a tím získává velmi moderní, čistý vzhled.“ Trendy jsou dále kuchyňské dřezy bez odkapu s praktickými doplňky, jakými jsou krájecí deska, odkapová miska, odkládací rošt, odkapový tác. „Všechny doplňky funkčně souvisí se dřezem a dřez už není jen prostorem výhradně k mytí, ale slouží jako pracovní místo s mnoha funkcemi,“ vysvětluje Markéta Vaculíková.

RADĚJI VĚTŠÍ VANIČKA

I když se mytí nádobí odehrává v myčce, dřez této úlohy není zbaven. Ba naopak – musí zvládnout to, co myčka neumí, například umýt velké kusy nádobí. „V kuchyních tak mají dnes místo kuchyňské dřezy s prostornými mycími vaničkami a menším odkapem. Velký odkap již není třeba, ale větší vanička umožňuje snadné mytí větších kusů nádobí a je prostorem pro usazení doplňků pro další funkce dřezu, například odkapání omyté zeleniny a ovoce v praktické odkapové misce,“ konstatuje Markéta Vaculíková z Franke.

Páková baterie řady Essence, barva Cool Sunrise, 14 048 Kč, a nerezový dřez K700 pro hloubkovou instalaci ve stejném barevném provedení, 26 381 Kč. Baterie v barevném provedení Hard Graphite, 13 035 Kč, nerezový dřez, kartáčovaný Hard Graphite, 26 381 Kč. grohe.cz

NEREZ NEBO ČERNÉ

Co kuchyňské baterie?

„Trendy přinášejí celonerezové kuchyňské baterie, které nabízejí maximální odolnost povrchu proti poškození a moderní matný nerezový vzhled, ale také kuchyňské baterie v černé barvě. Doporučujeme baterie v provedení povrchové úpravy PVD, což je v současné době nejodolnější barevná povrchová úprava kuchyňských baterií,“ radí Markéta Vaculíková.

NAVRŽENO NA MÍRU

Na současné trendy v oblasti dřezů a baterií jsme se zeptali i zástupce značky Grohe. „Zákazníci častěji vyhledávají kompozitní nebo granitové dřezy. Stále také narůstá poptávka po rozmanitých barevných variantách. Proto jsme vytvořili kolekci GROHE Colors, která dodá každé kuchyni jiskru v podobě originálních barev. Zahrnuje několik barevných variant kuchyňských systémů a baterií, dřezů a doplňků, které pomohou každému vytvořit zcela jedinečný prostor na míru individuálnímu vkusu a potřebám,“ říká marketingová manažerka Grohe Jana Zmidlochová.

  • Praktickým i estetickým doplňkem dřezu je dávkovač saponátu – jednoduše jej shora naplníte a stiskem dávkujete přiměřené množství mycího prostředku.
  • Dřez můžete vybavit funkčními doplňky, které rozšíří jeho možnosti. Nabízí se krájecí deska, odkapová miska, odkládací rošt, odkapový tác a další.

Text: Kateřina Nová
Foto: archiv firem

Datum vydání: 20. 11. 2019

Edit: