Snížením nákladů na domácnost můžete ušetřit tisíce. Poradíme vám jak na to.

„Začnu více šetřit,“ – novoroční předsevzetí, které si letos dalo rekordní množství Čechů. Současná situace totiž klade na dostatečné úspory větší nároky, než kdykoli dřív. Jak na to, aby vám peníze neutíkaly mezi prsty? Máme pro vás přehled praktických rad a tipů, jak donekonečna nešetřit, ale konečně doopravdy ušetřit!

Začněte šetřit na energiích

Jednou z oblastí, na které můžete ušetřit klidně i několik tisíc korun ročně, jsou energie. Do karet vám nahrává i skutečnost, že velcí obchodníci s elektřinou na konci minulého roku ohlásili snížení cen elektřiny pro rok nadcházející. Na nižší ceny dosáhnou někteří spotřebitelé automaticky, jiní budou muset kvůli úspoře změnit dodavatele.

A to je příležitost pro vás. Protože je nabídek na levnější plyn a elektřinu na našem trhu nepočítaně, je občas komplikované se v nich bezpečně zorientovat. Naštěstí existují nezávislé portály a online kalkulačky, které za vás spočítají, kolik můžete změnou dodavatele ušetřit, a která nabídka je pro vás tou nejvýhodnější.

Jednu takovou kalkulačku najdete třeba i na webu Srovnejto.cz. A kolik vlastně můžete změnou dodavatele ve finále ušetřit? Na tuto otázku odpovídá Aleš Fojtík ze zmíněného portálu: „Na základě praktického srovnání nabídek jednotlivých dodavatelů energie může roční úspora činit až 3 325 Kč za elektřinu a až 40 % ročních nákladů za plyn.“

Samotný proces srovnávání jednotlivých nabídek je neuvěřitelně snadný a intuitivní. Stačí si vybrat oblast, ve které chcete začít šetřit (elektřina nebo plyn), vyplnit několik vstupních údajů a zjistit, kde na vás čekají výhodnější nabídky.

Pokud vás navíc některá z nabídek zaujme, odborníci ze zmíněného portálu se postarají o vyřízení veškeré administrativy spojené s přechodem k novému dodavateli a zároveň vám nabídnou odborné a právní poradenství zdarma po celou dobu trvání smlouvy.

Udělejte si pořádek ve smlouvách

Kdy naposledy jste aktualizovali smlouvy týkající se pojištění majetku nebo domácnosti? A jak často srovnáváte ceny povinného ručení? I tohle jsou oblasti, jejichž kontrolou a správným nastavením můžete ušetřit tisíce korun ročně.

pojištěním majetku, domácích mazlíčků, povinným nebo havarijním ručením vám pomůže pro změnu portál epojisteni.cznejvětší a nejvýznamnější poskytovatel online pojištění v České Republice, prostřednictvím kterého si jednoduše vyberete pojistku, kterou chcete srovnat nebo na ní ušetřit, a během několika mála minut se před vámi otevře nabídka tuzemských pojišťoven se všemi důležitými parametry.

Pokud vás některá z nich zaujme, sjednat pojistku můžete i bez toho, abyste opustili pohodlí domova. Vše jednoduše vyřídíte online a během několika mála kliknutí. K ruce vám samozřejmě budou pojišťovací specialisté, které můžete kontaktovat prostřednictvím e-mailu nebo telefonu.

A co je na tom všem nejlepší? Skutečnost, že díky výhodným podmínkám, které má zmíněný portál s pojišťovnami vyjednané a online fungování může pojištění klientům nabízet za podstatně nižší ceny, než pojišťovny samotné. Přes web si tak jednoduše můžete zařídit výhodnější pojištění vozidel, cestovní pojištění, pojištění domova, domácích miláčků, či penzijní připojištění.

Neplaťte za služby více, než musíte

S půjčkou má podle aktuálních statistik zkušenost zhruba každý druhý Čech. Nejčastěji si půjčujeme na výstavbu nebo koupi nového bydlení, případně rekonstrukci bydlení stávajícího. Pozadu ale nezůstávají ani klasické spotřebitelské půjčky a úvěry. I na nich ale můžete zajímavým způsobem ušetřit.

Pokud půjčku vážně zvažujete, nesázejte na první nabídku, která se vám dostane do ruky, ale raději mezi sebou jednotlivé půjčky porovnejte. K tomu vám opět poslouží nezávislý online srovnávač, který najdete třeba na stránce coolpujcky.cz.

Tady jednoduše zadáte vstupní parametry půjčky (např. výši, případně další specifika) a obratem se před vámi otevře aktuální nabídka ověřených poskytovatelů, jejichž nabídky odpovídají vašim požadavkům. Pokud vás některá z půjček zaujme, není nic jednoduššího, než ji sjednat online.

Už nějakou tu půjčku (případně půjčky) splácíte? Pak za ni zbytečně neplaťte víc, než musíte. V tomhle případě se dostává ke slovu konsolidace (tzv. sloučení vícero půjček do jedné) nebo refinancování (převedení stávajícího závazku k novému poskytovateli) půjček a hypoték.

U konsolidace můžete ušetřit měsíčně klidně i tisíce korun na poplatcích a úrocích. Stačí opět využít srovnávač nejvýhodnějších konsolidací, který vám pomůže vybrat tu správnou.

A kolik peněz pomocí výše uvedených stránek a nástrojů vlastně reálně ušetříte? Ročně se minimální úspora pohybuje v rámci tisícikorun. Výjimkou nejsou ale ani desetitisícové částky, pro které už určitě najdete v domácím rozpočtu lepší využití.

Komerční prezentace

Datum vydání: 19. 1. 2021

Edit: