Jedete na dovolenou? Zajistěte dům před zloději!

Sezóna letních dovolených je každoročně z hlediska počtu vloupání nejrizikovějším obdobím roku. Zloděje lákají opuštěné domácnosti a řada z nás po návratu najde svůj dům nebo byt vykradený. Abyste si letošní dovolenou mohli užít bez obav o svůj majetek, přečtěte si, na co nezapomenout před odjezdem.

Základem bezpečného domu i bytu jsou dobře zabezpečené dveře, ale i okna. Tím jsou myšleny všechny dveře, tedy nejen hlavní vstup, ale i případné zadní či boční vstupy, průchod z garáže apod. Oblíbený vstup pro zloděje představují také okna a balkonové dveře, a to nejen ta v nižších patrech. Zavřít okna a zamknout dveře však nestačí – zavřené okno si zloděj zvenčí během pár sekund snadno otevře a velkou překážkou pro něj nejsou ani špatně doléhající dveře s 20 let starým zámkem.

Dveře pro veškeré vstupy do domu, případně bytu, musejí být bezpečnostní. Dodavatel by Vám měl doložit bezpečnostní certifikát a provést odbornou montáž dveří i zárubní. Do všech vstupních dveří patří odolná bezpečnostní vložka minimálně ve 3. bezpečnostní třídě. Můžete investovat i do o něco dražší 4. bezpečnostní třídy, která odolá i zkušenějším zlodějům. Vyzkoušet můžete třeba bezpečnostní vložku CES WSM německé výroby, s certifikací pro 4. bezpečnostní třídu a s patentovaným klíčem. Tato vložka má navíc na trhu nepříliš rozšířené důlkové klíče, se kterými zloději nemají moc zkušeností. Bezpečnostní vložku pak doplňte ještě kvalitním dveřním kováním, nejlépe s bezpečnostním překrytem vložky.

Okna a balkony představují nejrizikovější místa z hlediska vloupání, přesto je jejich zabezpečení velmi podceňováno. Okna lze přitom velice snadno zajistit proti otevření zvenčí pomocí uzamykatelných klik nebo klik s pojistkou. Velice dobře fungují také alarmy, které při neoprávněném otevření okna či balkonu spustí hlasitý alarm. Proti otevření, ale i násilnému vypáčení okna spolehlivě chrání také speciální okenní zámky, které lze jednoduše nainstalovat na všechny typy oken. Před odjezdem také nenechávejte kolem domu ležet žebříky ani nářadí, které by zloději pomohly dostat se do vyšších pater nebo překonat zabezpečení.

Alarmy nebo kamery jsou ideálním doplňkem k mechanickému zabezpečení. Znemožňují totiž nepozorované a nerušené vloupání a navíc Vás na možný pokus o vloupání ihned automaticky upozorní. Většina moderních kamerových i alarmových systémů je cenově dostupná, nenáročná na instalaci a umožňuje Vám kontrolovat stav Vašeho bytu, domu nebo pozemku třeba prostřednictvím Vašeho smartphonu, ať už jste zrovna kdekoliv.

Zamkli jste okna i dveře a chystáte se vyrazit? V žádném případě nenechávejte rezervní klíč pod rohožkou nebo květináčem u vchodu! Jsou to první místa, kam se zloděj podívá. Pokud nemůžete klíč svěřit známým či sousedům, pořiďte si malou bezpečnostní schránku na klíče.

Chcete poradit se zabezpečením svého domu nebo bytu před dovolenou? Navštivte KLÍČOVÉ CENTRUM, na kompletní mechanické i elektronické zabezpečení domácností se specializujeme už více než 25 let.

Komerční prezentace

Datum vydání: 18. 6. 2020

Edit: