Chcete snížit výdaje za elektřinu? Pořiďte si do domácnosti LED osvětlení

Zdá se vám, že jsou vaše faktury za spotřebu elektřiny neskutečně vysoké? Možná nejde pouze o klam, ale o tvrdou realitu, s níž se setkáváte. Když se podíváte na vaše svítidla, rychle vám dojde, že se jedná o zcela logickou záležitost. Vždyť svícení standardními vláknovými žárovkami je hodně nákladné! Čím to je a jakým způsobem je efektivně nahradit? Čtěte dál, odpovědi na tyto otázky se určitě dozvíte.

Minimální spotřeba elektřiny je u LEDek logická

Proč jsou LED svítidla až 10× úspornější než ta standardní s wolframovým vláknem? Z jednoho prostého důvodu. LED technologie je koncipována tak, aby primárně vznikalo světlo. Toho konkrétně dostanete až 95 %, zbylých 5 % jde na teplo. Vláknové žárovky jsou na tom opačně. Na žhavení wolframového vlákna je promrháno oněch 95 % energie. Vzniká tedy teplo. Světlo je vedlejším produktem, na jeho realizaci směřuje pouhých 5 %. Tím pádem je samozřejmě neskutečně drahé, elektřiny vyčerpáte opravdu hodně.
Nahraďte standardní žárovky LED svítidly

V každém případě! Nákup LED osvětlení už není nikterak nákladný. V rámci mnohé LED akce není problém zakoupit je i za srovnatelnou cenu. Úspora činí cca 85 %. Klasickou žárovku o spotřebě 60 W můžete nahradit LED žárovkou se spotřebou 4 až 7 W. To už je rozdíl. LEDky navíc nepraskají a vydrží svítit bez problémů klidně i 50 000 hodin. Nemají problém ani s neustálým blikáním ve světlech spouštějících se fotobuňkou.
Několik variací LED svítidel

LED žárovky představují standardní nahrazení tradičních. Určitě byste ale měli myslet i na ostatní LED světelné zdroje. Výbornou volbou jsou LED trubice nahrazující zářivky. Hodí se i do větších hal stejně jako LED reflektory. Pro elegantní podsvícení v kuchyni či koupelně se nejčastěji nakupují LED pásky. Podívejte se do eshopu Ledakce.cz a z bohatého sortimentu si vyberte sami.

 

 

 

Komerční prezentace

Edit: