Francouzská značka Devialet nově v pražském showroomu VOIX Premium Audio

VOIX Premium Audio, pražský showroom se špičkovým audio a video vybavením, přidává do své nabídky renomovanou francouzskou značku Devialet, jednoho z nejzajímavějších světových výrobců reproduktorových soustav a elektroniky, který od roku 2007 mění zažité představy o tom, jak mohou vypadat a hrát současné audio systémy.

Společnost Devialet, Ingénierie Acoustique de France byla založena jako společný projekt tria nadšenců – zvukového inženýra Pierra Emmanuele Calmela, produktového designéra Emmanuele Nardina a podnikatele Quentina Sannie – kteří se rozhodli dobít svět řadou luxusních, ale cenově dostupných audio systémů redefinujících pro širokou cílovou skupinu spotřebitelů, co je to kvalitní zvuk. Brand, který je držitelem dvou stovek technologických patentů, přitom zručně kombinuje zvukovou kvalitu, prvotřídní materiály a originální a nadčasový design svých výrobků s francouzskou kulturou i historií.

Značka má dvě hlavní modelové linie. Na vrcholu první z nich – v roce 2015 uvedené řady bezdrátových reproduktorů Phantom – trůní Devialet Phantom I 108 dB. Stále ještě kompaktní, ale výrazně „muskulaturní“ audio systém s maximálním výkonem 1100 wattů, impozantním frekvenčním rozsahem 14 hertzů až 27 kilohertzů a maximální hlasitostí 108 decibelů. Cena za černé provedení s postranními pláty z černého chromu i provedení bílé s postranními pláty pokryté tenkou vrstvou skutečného růžového zlata je 72 990 korun. Na opačném konci této modelové řady se nacházející Devialet Phantom II 95 dB, který má výkon „jen“ 350 wattů, je ovšem k dostání už od 25 990 korun.

Druhou modelovou řadu Expert Pro tvoří šestice elegantních přístrojů s mimořádnými technickými parametry, které nahrazují kompletní tradiční hi-fi systémy. Ve svých ultratenkých tělech o výkonech od 140 až po 1000 wattů totiž kombinují předzesilovač, výkonový zesilovač, převodník, streamer i gramofonový předzesilovač. Celá modelová řada Expert Pro je plně konfigurovatelná a upgradeovatelná.

Akciová společnost Devialet, Ingénierie Acoustique de France sídlí v Paříži a veškeré její modely jsou stále vyráběny ve Francii. V České republice je nově prodává showroom VOIX Premium Audio, Dušní 3, Praha – Staré Město, www.voix.cz.

Showroom VOIX Premium Audio

VOIX nabízí svým zákazníkům na ploše téměř 600 m2 audio a videotechniku víc než třiceti předních světových značek a také možnost poznat novou dimenzi zvuku a hudby. V luxusně vybavených poslechových místnostech se můžete zaposlouchat do čistých tónů vaší oblíbené hudby nebo v soukromém domácím kinu zhlédnout novým způsobem váš oblíbený film. Specialisté showroomu VOIX připravují s každým zákazníkem řešení na míru, aby tak co nejlépe odpovídalo jeho potřebám a rozpočtu. Showroom je unikátní nejen svou nabídkou audiotechniky, ale také svým designem.

VOIX nabízí audio techniku předních světových značek, jako jsou KEF, Kharma, Dan D’Agostino, Wilson Audio, Devialet, Lemus, HiFiMAN, Burmester, Emotiva, PS Audio, Parasound, Paradigm, Atoll, dCS, Anthem, Bang & Olufsen, Bassocontinuo, Bluesound, a další. V showroomu VOIX jsou prezentovány také české značky Deeptime a Gravelli.

Komerční prezentace

Edit: