Jaké jsou 3 největší trendy v keramických obkladech a dlažbách pro rok 2021?

Chtěli byste si svou koupelnu, obývák, či kuchyň zařídit podle nejmodernějších trendů? Inspirujte se novinkami v keramických obkladech a dlažbách pro rok 2021. Již několik sezon jsou trendem keramické obklady a dlažby v imitaci mramoru a dalších kamenů nebo v imitaci cementové stěrky v přírodních odstínech. Nově jsou tyto oblíbené imitace doplněny o širší škálu barev, jako jsou hořčicová, petrolejová nebo bordo. Hitem budou keramické obklady, které vypadají jako obrazy nebo fototapety. Nejmodernějšími digitálními technologiemi jsou na nich vyobrazeny nejrůznější motivy – květiny, geometrické vzory či skleněná okénka.

Trendy v keramických dlažbách a obkladech každoročně udává zejména veletrh CERSAIE v italské Bologni. Letos se však akce, která je nejprestižnější svého druhu v Evropě, kvůli epidemii koronaviru nekonala. Výrobci obkladů a dlažeb ale přesto představily novinky pro rok 2021. Jaké jsou 3 největší?

Věřili byste, že na fotografii není zelená stěna, ale keramický obklad?

1. Keramické obklady, které vypadají jako fototapety nebo obrazy. Vypadají doslova jako živé organismy. Mohou být na nich znázorněny například květiny, listy, geometrické vzory či skleněná okénka. Řada těchto trendových obkladů má plastický 3D povrch, který umocňuje živý dojem z nich. „Tyto tapetové dekorace z keramiky jsou součástí moderních kolekcí obkladů a dlažeb v oblíbených přírodních imitacích, zejména v imitaci kamene a také betonu,“ řekla obchodní ředitelka společnosti M.B.KERAMIKA Veronika Prouzová, která veletrh CERSAIE každoročně navštěvuje, aby firma mohla svým zákazníkům přinášet nejaktuálnější trendy.

Stylové keramické obklady mohou vypadat i jako skleněná okénka.

Trendové obklady z keramiky, které vypadají jako fototapety či obrazy, dodají šmrnc jakékoliv části interiéru –  obýváku, ložnici, nebo vstupní hale. Dají se využít také v koupelně nebo v komerčních prostorách, například v kavárně. Design těchto obkladů nejlépe vynikne, když se jimi obloží jen jedna nebo dvě stěny v místnosti. V koupelně si budou tyto nepřehlédnutelné obklady s výraznými vzory výborně rozumět v kombinaci s jednoduchými, jednobarevnými obklady.

Trendové keramické obklady mohou vypadat jako živá zahrada.

2. Dlouhodobě oblíbené imitace mramoru, kamene či cementové stěrky jsou rozšířeny o barevné variace. Tyto keramické obklady a dlažby byly dříve k dostání zejména v přírodních, neutrálních barvách. Jejich design vyjadřuje dokonalý soulad s přírodou. Imitace jsou na pohled i na dotek nerozeznatelné od pravých přírodních materiálů, jako jsou mramor, onyx a další typy kamenů, a také od materiálů, jako jsou beton a kov.

Koupelnový obklad a dlažbu Terra v imitaci cementové stěrky má společnost M.B.KERAMIKA skladem k okamžitému odběru.

Podle Veroniky Prouzové výrobci vyslyšeli přání zákazníků, kteří mají rádi živější, pestřejší barvy. „Do keramických imitací přírodních materiálů jsou zakomponovány trendy odstíny. Například v nejnovějších kolekcích obkladů a dlažeb v imitaci betonu najdeme jak tradiční odstíny, tak barvy jako jsou hořčicová, cihlová, petrolejová, bordo či zelená,“ přiblížila Veronika Prouzová.

Trendem je také cihlová barva interiérových obkladů.

Výrazné barvy se na keramických obkladech a dlažbách objevily již na veletrhu CERSAIE 2019. Například dlažby v imitaci mramoru výrobci představili ve velmi odvážných, až divokých tónech. Návštěvníci mohli obdivovat například design zlatých, sytě zelených, modrých nebo antracitových až černých imitací mramorů, ale také designy mnoha dalších obkladů a dlažeb. Více se dočtete v článku o trendech v keramických obkladech a dlažbách roku 2020.

Moderní imitace mramorů mají také výrazné barvy. Na obrázku je kolekce obkladů s názvem Cosmopolitan.

Veronika Prouzová upřesnila, že trendy roku 2020 jsou stále aktuální. Protože trvá několik měsíců a někdy i let, než se novinky v keramických obkladech a dlažbách stanou oblíbenými i na českém trhu.

Obklad v imitaci betonu s názvem Lemmy je k dostání také v tyrkysové barvě.

3. Mixování různých designů obkladů a dlažeb a malých a velkých formátů. V interiérech se čím dále více projevuje snaha o pestrost a originalitu. Trendem roku 2021 bude kombinování různých designů obkladů a dlažeb, jako například kombinace dlažby v imitaci mramoru či betonu s barevným obkladem či s obkladem s tapetovými vzory. Popularitě se těší také mixování rozměrů, jako například dlažby v rozměru 60x60cm, 60×120 cm nebo 80×80 cm a menšího obkladu ve formátu 20×20 cm, 20×30 cm a dalších.

Hitem roku 2021 je mix formátů malých a velkých obkladů a dlažeb.

Spoustu inspirace pro vaši koupelnu, obývák či kuchyň v aktuálních trendech vám specialisté firmy rádi pošlou také online na chatu.

Komerční prezentace

Edit: