Tip na vytápěnou podlahu: Moderní potěry vyzařují až o 30 % více tepla!

Nejen vlaštovky si po návratu z teplých krajin začínají budovat nová hnízda, nebo opravují po zimě ta stará, aby měly kde vyvést mladé. Obdobně i lidé na jaře častěji zatouží po novém bydlení. Při stavbě a rekonstrukci se vždy vyplatí vybírat kvalitní materiály. V případě podlah není volba složitá, o tom, že spolehlivým základem jsou moderní lité podlahové potěry CEMEX si už cvrlikají i vrabci na střeše. Díky novince AnhyLevel Thermio dokonce ušetříte za vytápění: Vykazuje totiž aktuálně nejlepší tepelnou vodivost na evropském trhu, což má značný vliv na regulovatelnost podlahového topení.

Předpokladem trvanlivosti a dlouhodobé spokojenosti je kvalitní, spolehlivý a pevný základ, což u podlah platí dvojnásob. Jistotou je v tomto směru CEMEX, osvědčená značka kvalitních betonů, speciálních směsí a moderních podlahových litých potěrů.

Anhydritové a cementové lité potěry vytvářejí pevnou, nosnou a dokonale rovnou podkladní plochu, na kterou lze položit jakoukoli podlahovou krytinu. Postup prací je díky vynikajícímu rozlivu podlahových potěrů CEMEX velmi rychlý, navíc eliminuje zbytečné řemeslné chyby při dosahování roviny, a výsledek je dlouhodobě bezproblémový.

Tenký, ale pevný základ

Přitom stačí vrstva v řádu několika milimetrů (u potěru AnhyLevel již 25 mm), která vytvoří pevný základ nejen pro podlahu, ale i pro naši klidnou budoucnost. Právě milimetry mohou hrát roli zejména při rekonstrukcích, kdy se potřebujeme vejít s podlahou do určité výšky, abychom byli v rovině s ostatními místnostmi.

Nejpoužívanějšími litými podlahovými potěry jsou AnhyLevel (potěr na bázi síranu vápenatého – anhydrit) a CemLevel, což je speciálně modifikovaný cementový potěr. Oba materiály vhodné pro rekonstrukce i novostavby vyrábí na svých betonárnách po celé ČR společnost CEMEX. Liší se jen svými vlastnostmi.

Pro realizace v trvale vlhkých prostorách, jako jsou třeba, bazény, garáže, sklepy či exteriér obecně, je vhodnější CemLevel. Vlastnosti AnhyLevelu zase umožňují provádět rychlé a intenzivní vysušování. Anhydritový potěr dále minimálně podléhá klimatickým vlivům a vyniká dlouhou dobou pro zpracování.

Ušetřete za vytápění

I když oba materiály jsou vhodné pro podlahové vytápění, anhydritový potěr AnhyLevel vylepšila společnost CEMEX ve verzi Thermio natolik, že vykazuje nejlepší tepelnou vodivost na evropském trhu (hodnota dosahuje až 2,5 W/m.K., zatímco tepelná vodivost klasické mazaniny je cca 1,0 W/m.K.). Díky tomu je podlahové topení zalité potěrem AnhyLevel Thermio vysoce efektivní, rychleji vede teplo a v daném prostoru tak dosáhnete dříve požadované teploty.

Díky mimořádně vysoké tepelné vodivosti AnhyLevel Thermio zajišťuje rychlejší předávání tepla do prostoru, a to až o 30 %. Jinými slovy místnost rychleji vytopíte s použitím menšího množství energie.

Úspora energie dosahuje cca 8 %, protože se používá topná teplota o 3 až 5 °C nižší a topný cyklus je mnohonásobně kratší. Další úspory přináší možnost zvýšení tloušťky tepelné izolace o 20-40 mm (právě na úkor nižšího potěru), tepelné ztráty do podkladu jsou totiž výrazně nižší.

Vše si můžete ověřit na stránkách www.podlaha.cz, které nabízejí kompletní služby spojené s problematikou podlah, výběrem vhodných materiálů i realizací prověřenými dodavateli. Na webu si díky kalkulátoru můžete provést on-line výpočet orientační ceny lité podlahy.

Komerční prezentace

 

Uložit

Uložit

Uložit

Edit: