Sprchový kout nebo sprchový box? Řešením je také vanová zástěna

Možná právě nyní přemýšlíte nad tím, co si pořídíte do své nové koupelny. Tradičním řešením jsou sprchové kouty, které však za léta svého užívání mají spoustu podob. Aktuálně je velkým hitem třeba box určený ke sprchování, který zároveň může mít masážní funkce. Můžete vsadit také na nejjednodušší řešení, kde využijete vanovou zástěnu a bez sprchového koutu se obejdete.

Široká nabídka sprchových koutů

Sprchové kouty jsou velmi praktickým řešením, protože nejčastěji se zkrátka sprchujeme. Na vanu není vždycky čas, a tak je mnoho koupelen ani nemá. Pokud právě stojíte před rozhodnutím, jaký vybrat sprchový kout, najdete modely od těch opravdu klasicky řešených až po ty nejmodernější. Mezi nejčastější varianty patří:

  • Čtvercové, obdélníkové nebo výsečové vaničky
  • Walk-in sprchové zástěny
  • Sprchové boxy

V českých domácnostech je stále naprosto dominující klasické provedení s vaničkou. V mnoha koupelnách tak najdete sprchový kout 90×90, což je jeden z nejběžnějších rozměrů. Dá se říci, že dnes je to považováno za naprosté minimum pro pohodlné sprchování.

V moderních koupelnách se naopak stávají velmi populární mi walk-in sprchové zástěny. Jedná se v podstatě o prosklenou zástěnu, která pouze odděluje prostor pro sprchování od zbytku koupelny. V takovém koutu nenajdete vaničku, ale je zde odtokový kanál přímo v dlažbě. Vypadá to čistě, elegantně a moderně. Zástěny se ale používají také v jiných případech. Pro někoho může být zajímavá třeba vanová zástěna. Pokud totiž máte v koupelně vanu a nemáte klasický kout, tak tímto způsobem jej můžete jednoduše vytvořit. Díky této zástěně nebude při sprchování voda zbytečně stříkat do prostoru koupelny.

Když má být sprchování relaxace

Také dostáváte ve sprše dobré nápady? Nebo prostě jen chcete pořádně zrelaxovat po náročném pracovním dni? Potom vás může oslovit sprchový box s možností masáže. Tyto systémy nabízejí často propracovaný systém trysek, který může udělat ze sprchování zážitek.

Komerční prezentace

Uložit

Edit: