Stisknout a vstoupit

Kde je domov, tam jsou dveře a na nich obvykle i klika. Stačí stisknout a vejít. Jak kliku vybírat? Měla by slušet dveřím, ladit oku a být příjemná do ruky. Výběr je opravdu široký. Že nevíte kterou? Pak vám možná budou vhod dveře, které kliku vůbec nemají.

KLIKOVÉ TRENDY

Nenápadná – klika může být s dveřmi sladěna nejen stylově, ale dokonce i materiálově, a to do detailu. Některé typy umožňují provedení pohledové plochy ve stejném materiálu nebo dekoru, jako je na dveřním křídle – od kovu, přes dřevo, sklo až po kůži.
3D – hladké kliky už jsou trochu okoukané. Pokud chcete dveře ozvláštnit, zvolte povrch dveří v trojrozměrném provedení, které může imitovat třeba povrch dřeva. Oblíbené jsou i kombinace odlišných materiálů i třeba různých druhů kovů na jednom produktu.
Individuální styl – i taková drobnost, jako je klika, může být výrazem osobitosti. Stačí zvolit odpovídající styl. Nabídka přitom nebere konců, zahrnuje vše od retra, přes minimalismus, industriální styl až po umělecké kousky chlubící se uznávanými oceněními za design.

Text: Kateřina Nová
Foto: archiv firem

Edit: