Terasu z WPC vybírejte pečlivě. Kvalita se vyplatí

Blíží se závěr roku. Sluneční paprsek, který sem tam prozáří hradbu mraků, je malým svátkem a tlumené odstíny prken na terase lákají k prodlévání už jen ty nejodolnější jedince. Přesto je třeba dodělat, co zbývá – opravit, uklidit, vyčistit… Nezastřešená terasa je po celý rok vystavená náročným klimatickým podmínkám a další zátěži spojené s jejím každodenním používáním.

Každá terasa vyžaduje pravidelnou péči. Ta se odvíjí především od materiálu prken. Přitom platí jednoduché pravidlo: ti, kdo preferují autentičnost a krásu dřeva, musejí počítat s tím, že budou do údržby své terasy investovat nemálo času, peněz a úsilí. Jinak je tomu v případě prken z kompozitu dřeva a polymeru, označovaného jako WPC.

Dobře navržené a správně vybudované terasy z kvalitního dřevěného kompozitu vyžadují minimální péči. Údržba takových teras spočívá v občasném opláchnutí vodou, ideálně pod tlakem, mastné fleky je třeba co nejdříve umýt saponátem. Dvakrát do roka je vhodné odstranit ze spár prach a nečistoty a terasu omést. A to je všechno.

Kvalitní prkna jsou atraktivní, bezpečná a odolná

To, co dává smysl rozhodnutí pořídit si terasu z WPC, je kvalita prken. Pro dlouhou životnost terasy bez ztráty jejích vlastností je nejdůležitější to, z čeho a jak se vyrábějí prkna. Rozdíly v kvalitě teras z kompozitu, které si dnes na trhu můžeme pořídit, mohou být u různých výrobců, a především pak dovozců propastné.

K nejvýznamnějším evropským producentům plnoprofilových prken ze směsi kvalitní dřevité moučky a vysokohustotního polyetylenu HDPE patří společnost WPC – WoodPlastic. Díky tomu, že vlastní americkou licenci Strandex, kterou dále vylepšuje, disponuje nejpokrokovější technologií výroby prken z dřevěného kompozitu na světě.

Prkna od firmy WPC – WoodPlastic odolávají veškerým rozmarům počasí – dešti, sněhu, mrazu i UV záření. Minimálně nasákavý materiál je rezistentní vůči bazénové chemii i slané vodě. Prkna jsou stálobarevná, nemění svůj tvar ani nešednou. Terasu přitom není třeba natírat, olejovat ani impregnovat.

Na kvalitních prknech WoodPlastic® se netvoří třísky ani štěpy. Mají plný profil, takže na rozdíl od některých dutých prken se nekroutí ani nepraskají a snadněji a rychle se montují bez nutnosti kotvení k pevnému podloží. Terasy WoodPlastic® mají speciální protiskluzový povrch a skryté kotvení zajišťuje hladký kompaktní povrch bez nebezpečí poranění.

Nechte si poradit v terasovém centru WoodPlastic®

Některé terasy WoodPlastic® jsou ideální k bazénům, jiné do pečlivě udržované zahrady. Netoxická, 100% recyklovatelná prkna WoodPlastic® jsou k dispozici v široké škále barev a povrchů. Od jemně žíhaného, čistě hladkého prkna Style Plus přes povrchy prken Forest imitující luxusní exotické dřevo či drážkovaná prkna Star až po výraznou texturu drásaného dřeva Rustic, která má patinu starých podlah.

Chcete-li si vychutnat pohodlí své terasy se vším všudy, vsaďte na prověřeného výrobce
s odpovídajícími referencemi. Na někoho, pro něhož vytvořením prken služba zákazníkům nekončí. V případě WPC – WoodPlastic získáte reprezentativní produkt s dlouhou životností od firmy, která se svými výrobky boduje na náročných trzích ve více než 30 zemích světa.

Ještě než k vám sluneční paprsky zavítají znovu v plné síle, navštivte některé z terasových center WoodPlastic®. Pomohou vám tam navrhnout vaši novou terasu, včetně výběru těch správných barevných odstínů. Bude to cedr? Nebo spíše decentní teakový, hřejivý Merbau, čokoládový Palisandr, seriózně působící Wenge či tmavý Eben? On i ten ocelově šedý Inox vypadá na slunci nádherně.

Další informace o produktech WoodPlastic®, inspirativní fotografie, praktická doporučení a mnohem více najdete na www.woodplastic.cz.

Uložit

Edit: