Tři hodní strejdové

V každé správné pohádce najdeme číslo tři. Tolik je obvykle bratrů, hádanek, úkolů pro prince, i dračích hlav. Na té naší trojici je pěkné, že není pohádková, ale reálná, pracovitá a talentovaná.

Philippe Starck, francouzský designér, překročil šedesátku, ale pořád je považován za novátora. Patří mezi nejslavnější a nejproduktivnější designéry současnosti. Ferruccio Laviani pochází z Cremony, studoval v Miláně, navrhoval pro světové značky, od roku 1991 pracuje samostatně, je uměleckým kurátorem Kartellu. Oki Sato, nejmladší, známý jako Nendo, je Japonec, narodil se v kanadském Torontu, byl opakovaně různými subjekty jmenován Designérem roku, drží slušnou řádku ocenění.
Protože i tři mušketýři byli nakonec čtyři, přidal se k těmto chlapíkům ve chvíli, kdy vznikal projekt Kartell dětem, ještě Piero Lissoni. Původně architekt, mistr čistých linií, jeden z nejuznávanějších, žijící ikona designu.

1

2

Nendo se o svého koníka H-Horse moc pěkně stará.

3

4

Malé slečny dobře tuší, že jim židle LouLou Ghost sluší.

5

6

Kulaté stolky byly letos hitem a Tip Top dostal dětskou míru.

Paráda pro děti

První ucelená kolekce určená dětem se objevila na letošním milánském veletrhu nábytku a svým způsobem završuje dlouhou cestu, po níž značka směrem k malým zákazníkům vykročila už dávno. V nové řadě jsou ikonické kousky nábytku navrženého speciálně v dětských velikostech a barvách, které mají ti malí lidé ve věku tři až osm let nejvíce v oblibě.
Je tu nábytek, na kterém se dá sedět a mžikem ho lze použít jako hračku. Je tu slavná Lavianova lampa Fly v upravené velikosti a barevnosti, strýček Ferruccio přidal stavebnicový stůl. Z kostek ClipClap se složí tak vysoký, jak je zapotřebí. Nendo vsadil na koně z čirého metakrylátu a Starck na houpačku z průhledného polykarbonátu, je tu ale i jeho slavná židle LouLou Host čili Duch, upravená do dětské velikosti. Vaše ratolest na ní může mít svoje jméno a na stolku Tip Top (také od strýčka Starcka) třeba vlastní kresbu. Piero Lissoni je zastoupen autem Dicsovolante a traktorem Testacalda z metakrylátu s kovovou konstrukcí. Nendo má pro děti i Úsměv, stoličky různých tvarů a barev se smajlíkem.
Pěkně to ti tři chlapíci udělali, že? A když se nikdo nedívá, sami si rádi pohrají. Možná že přijde i Piero…

7

Jé, vidíš, směje se na mne, a ještě je vesele barevná. S takovým nábytkem si může dítě pohrát i popovídat, myslel si určitě Nendo.

8

A náš Ferruccio? Slavné lampě Fly pro dospělé přidal vzory a obrázky. Laviani dobře trefil i svítidlo pro děti.

9

Pohoupej se! Tak zní vzkaz od hravého Phillippa.

10

Laviani vymyslel stůl, který roste s dítětem, stačí mít zásobu kostek ClipClap a pohrát si.

Foto: Kartell, SIM Milano

Více informací se nachází v srpnovém vydání z roku 2016, které si můžete zakoupit za zvýhodněnou cenu zde.

img.php

Datum vydání: 1. 9. 2016

Edit: