Ušetřit za energie a přitom mít příjemnou podívanou na oheň?


Žádný problém, pokud si pořídíte designový krb, které vyrábí a úspěšně prodává česká firma Romotop.

Proč se jim říká právě designový kachlový krb? Toto pojmenování úzce souvisí se samotným zadáním už při vzniku tohoto typu topidla. Cílem bylo spojit funkčnost, proporce, technické parametry a moderní design. Celkové rozměry jsou o něco větší než u běžných krbových kamen – designové krby se blíží více k individuálně stavěným krbům s tím, že se nadále jedná o hotový výrobek.

Technické parametry jsou přesně dané, vyladěné na velikost a požadovaný výkon krbu či jeho účinnost. Samozřejmostí je splnění přísných ekologických limitů, neboť respekt k přírodě je pro výrobce doslova závazný.

Chcete krb ještě více uzpůsobit svým přáním? Není nic snazšího než si vybrat z různých typů provedení. V nabídce jsou krby s rovnými dvířky, rohové nebo s třístranným sklem, kdy si pohled na oheň užijete ze všech míst interiéru. Moderní vzhled má na svědomí lakovaný plech v černém provedení, jako materiál obkladu si ale můžete vybrat i minimalistický šedý kámen nebo velkoformátové keramické kachle v různých barvách glazur.

Designové krby zaujmou také použitými technologiemi. Mají inovativní systém vedení spalin pojmenovaný výrobcem „double spin“, který napomáhá lépe využít teplo a také přispívá ke splnění emisních požadavků. Centrální přívod externího vzduchu do topeniště (tzv. CPV) je další vychytávka zajišťující dostatek kyslíku pro optimální hoření. Ovládání krbů je velice snadné, regulace primárního i sekundárního přívodu vzduchu se provádí jediným ovládacím prvkem. Sekundární přívod vzduchu se mimo jiné postará o omývání skla dvířek na vnitřní straně, takže nedochází k usazování nečistot a pravidelná údržba krbu nezabere tolik času.

Dalším bonusem je možnost umístit do vnitřního prostoru krbů akumulační prvky, kterým se také někdy říká tvarovky. Jejich úlohou je přijímat tepelnou energii po celou dobu topení a následně ji postupně uvolňovat zpět do svého okolí, a to ještě i několik hodin po vyhasnutí plamene.

Designové krby budou o teplo u vás doma pečovat dlouhá léta, proto vybírejte tak, aby vám dělaly radost po všech stránkách. Vybírejte ze široké nabídky české firmy Romotop – specialisty na výrobu krbových kamen, krbových vložek a designových krbů.

Komerční prezentace

Datum vydání: 12. 9. 2022

Edit: