Venkovní dlažba odolná proti soli, chemikáliím a dokonale mrazuvzdorná

Tápete při výběru venkovní dlažby? Kromě vzhledu by vás měly zajímat především technické vlastnosti. V tomto ohledu si nejlépe stojí 2cm keramická dlažba, kterou vám v tomto článku představíme.

Venkovní 2cm keramická dlažba je mrazuvzdorná

Jednou z nejdůležitějších vlastností venkovní dlažby je její odolnost vůči mrazům. A ta jde ruku v ruce s nasákavostí dlažby.

Pro venkovní použití doporučujeme použít výhradně vysoce odolné mrazuvzdorné materiály s nasákavostí pod 0,5 % – slinuté dlaždice. Všechny námi nabízené venkovní 2cm dlažby tuto vlastnost mají.

Dlažby s 2cm tloušťkou neodprýsknou

Při nedodržení správného technologického postupu pokládky klasické 1 cm tlusté dlažby do lepidla může při mrazu dojít k odprýsknutí dlažby, které je např. způsobeno vodou pronikající neodizolovaným podkladem, spárou apod.

To se vám s 2cm dlažbou nestane. Položíte ji totiž na terče, do trávy či štěrku. Tím pádem není dlažba spojená s podkladem a nemusíte se tak bát, že dlažba odprýskne. Více se o pokládce dozvíte v našem dalším článku.

Dlažba v imitaci kamene, položená na terčích.

 

Keramická dlažba do venkovních prostorů je odolná

U exteriérových dlažeb se předpokládá, že budou vystaveny nejrůznějším přírodním faktorům, jako je déšť, vítr, nečistota a UV záření. Všem těmto faktorům venkovní keramická dlažba zdárně odolává.

Keramické dlažby jsou odolné vůči:

  • povětrnostním vlivům
  • soli
  • chemikáliím
  • a slunečnímu záření, takže barvy nevyblednou.

2cm dlažbu použijete na vytížená místa a na terasy do patra

Nosnost 2cm dlažeb je cca 1 tuna. Je tedy vhodná i do míst, kde se předpokládá větší zátěž, jako například do vjezdu, do garáže či tam, kde postavíte něco těžkého – krb atd.

Váha 2cm dlažeb je cca 45,3 kg na m2, což je více jak o polovinu méně než hmotnost například betonových dlažeb. Je to tedy skvělá volba pro vás na terasu do patra.

Dlažba se na rozdíl od řady betonových dlaždic snadno udržuje

  • Povrch keramické dlažby není třeba impregnovat.
  • Nemusíte se bát poleptání povrchu.
  • Nemusíte se bát ukápnutí oleje při grilování nebo z auta na dlažbu
  • Nemusíte mí strach z rozlití vína – je odolná vůči skvrnám.
  • Na čištění můžete použít jakýkoliv saponát.

Vybírejte z mnoha designů

Keramické dlažby poskytují širokou škálu barev a designů. Od imitace dřeva, přes dekor betonové stěrky až po napodobení kamene. Díky pokroku jsou designy téměř nerozeznatelné od přírodních materiálů. U keramiky navíc můžete mít i design již vytěžených surovin.

Dlažba v dekoru betonové stěrky na obrázku se vyrábí i ve čtvercovém provedení.

 

Na vaše dotazy vám rádi odpovědí zaměstnanci M.B.Keramiky

Volejte: 777 746 852 | Pište: mbkeramika@mbkeramika.cz

Přijďte si prohlédnout nejen produkty z obrázků na vlastní oči do 5 poboček M.B.Keramiky. Rádi vám zašleme i vzorek k vám domů.

Komerční prezentace

Uložit

Datum vydání: 16. 11. 2017

Edit: