Venkovní stínění vyřešte spolu s okny

Trápí vás každé léto nepříjemné přehřívání interiéru? Venkovní stínění umožní přežít i bez klimatizace, a ušetřit tím za energii. I zde se vyplatí se investovat do kvalitního provedení, které zajistí dlouhou a spolehlivou funkčnost a životnost.

venkovní stínění

Venkovní stínění pomáhá bránit přehřívání interiéru a přispívá tím k úspoře za klimatizaci. Foto: VEKRA

Venkovní stínění zastaví sluneční paprsky ještě před oknem a pomáhá tak v interiéru udržet příjemnou teplotu celý den a tedy i šetřit za klimatizaci. „V zataženém stavu bude v místnostech orientovaných ke slunci teplota o pět až sedm stupňů Celsia menší než tam, kde venkovní stínění chybí, a klimatizace tak spotřebuje méně energie,“ říká David Šejvl, manažer divize stínění společnosti VEKRA, největšího českého výrobce oken. Nákup venkovního stínění je navíc oproti klimatizaci jen jednorázová investice.

venkovní stínění

Venkovní stínění je ideální pořizovat zároveň s okny a zvolené řešení je třeba včas zkonzultovat s odborníkem. Foto: VEKRA

Nejoblíbenějším typem venkovního stínění u nás jsou venkovní žaluzie, u nichž je výhodou možnost regulace množství světla v interiéru. „Aby se předešlo problémům při realizaci, je třeba zkonzultovat vybrané řešení s odborníkem, a to již ve fázi projektu novostavby, nebo plánování rekonstrukce. Ten tak může včas upozornit na případné nedostatky a navrhnout řešení. Proto doporučuji pořídit si venkovní stínění vždy v jednom kompletu s okny. Vše bude dobře vypadat i fungovat a je to i jistota, že se mezi stínění a okno vejde například i síť proti hmyzu,“ upozorňuje David Šejvl z VEKRY. Venkovnímu stínění se totiž musí přizpůsobit i montáž oken. Pokud budou vodicí lišty zapuštěné ve fasádě, probíhá jejich montáž na etapy a je potřeba velmi přesná práce. „Usnadnění instalace představují samonosné žaluzie VEKRA KOMFORT, které lze montovat hned po montáži oken bez dalších nároků na stavební připravenost,“ doplňuje David Šejvl.

venkovní stínění

Venkovní žaluzie VEKRA KOMFORT odolají i silnému větru a snadno se instalují. Foto: VEKRA

Kvalita provedení je zásadní jak u oken, tak u venkovních žaluzií, kde je většina poškození způsobena větrem. Určitě neplatí, že by kvalitou a robustností byly všechny stejné. „Samonosné venkovní žaluzie VEKRA KOMFORT jsme vyvinuli tak, aby díky posílené konstrukci odolaly i silnému větru. Využíváme u nich horní kastlík ze silnějšího plechu, masivnější boční vodicí lišty a lamely tvaru Z, které do sebe lépe zapadají a více stíní,“ uvádí David Šejvl z VEKRY. Kvalitní provedení žaluzií je navíc i v souladu s myšlenkou udržitelnosti bydlení, protože budou dlouho a spolehlivě sloužit bez poškození a nutnosti údržby.

Řešit okna současně s venkovním stíněním jako kompletní službu na míru je cestou, jak uspořit náklady a zajistit si bezvadnou funkčnost i designové sladění prvků. Vyplatí se to i z hlediska záruky a případného servisu oken i stínění.

Více na www.vekra.cz.

Komerční prezentace

Datum vydání: 13. 6. 2023

Edit: