Volně stojící vana do každé koupelny

žena ve vaně

Foto: Freepik

Volně stojící vany jsou nádherným designovým prvkem, který má schopnost v koupelně okamžitě zaujmout, podtrhnout její styl a dodat jí luxusní vzhled.

Když se řekne volně stojící vana, asi si hned vybavíte prostornou koupelnu a samostatně stojící vanu v jejím středu jako dominantu, pravděpodobně bude mít i nožičky a vzpomenete si možná na nějaký historický film.

Volně stojící vana do retro koupelen

Pokud si zařizujete interiér koupelny v retro stylu, vintage, shabby chic, art deco nebo až v zámeckém historizujícím slohu, solitérní vana je zde přímo nutným doplňkem. Nejlépe samozřejmě vynikne ve větších koupelnách, ideálně v kombinaci s vanovou baterií na podlahu, která se stane jakousi třešničkou na dortu celého vzhledu. Více místa kolem vany vám také usnadní úklid, ale volně stojící vanu můžete umístit i do malé koupelny. Vybavujete si film Prázdniny, kde si dvě hlavní hrdinky vymění pro svou dovolenou během vánočních svátků domy a Cameron Diaz se tak ocitne v malém domku na anglickém venkově? Tam se přesně v takové malé koupelně ve volně stojící vaně rozhodne relaxovat, jiná vana by tam tak dokonale nezapadla.

retro koupelna, volně stojící vana

Foto: wirestock/Freepik

Volně stojící vana do moderní koupelny

Pokud máte duši romantika, ale upřednostňujete moderní koupelny, volně stojící vanou jí dodáte ten správný šmrnc. Dokonce ani nemusí být oválná, velice elegantně bude vypadat i v hranatých tvarech, do obzvlášť velkých prostor jsou určené i vany kruhové a čtvercové a v nabídce výrobců najdete i velké množství asymetrických volně stojících van. Nožičky u takových van většinou nenajdete, ale mohou stát třeba na dřevěném či kovovém podstavci a nebo jsou zasazené do kovového rámu. Ten výborně doplní koupelnu v industriálním stylu.

Volně stojící vana v malých koupelnách

Ani majitelé moderních menších koupelen si nemusí volně stojící vanu odepřít. Do středně velkých koupelen si mohou zakoupit volně stojící vanu u zdi a opravdu prostorově úsporná je volně stojící vana rohová. I tyto vany dávají plně vyniknout svému tvaru a materiálu a nemusíte u nich řešit obezdívání a obkládání. To také předurčuje samostatně stojící vany k velice snadné instalaci do koupelen nebo výměně při rekonstrukcích.

volně stojící vana

Foto: lifeforstock/freepik

Materiály a barvy volně samostatně stojících van

Samostatně stojící vany se vyrábějí ze stejných materiálů jako ty obezdívané, tedy nejčastěji z akrylátu, smaltu, konglomerátu, litého mramoru a můžete si pořídit i kousky z mědi nebo dřeva. Také barvu své samostatně stojící vany si můžete vybrat téměř jakoukoliv. Nejoblíbenější je bílá, ale běžně si můžete zakoupit i vanu černou (vhodnou do moderních a industriálních koupelen) a nabízí se celá řada dalších barevných variant.

Už si umíte volně stojící vanu i ve své koupelně představit? Vezměte si metr, důkladně koupelnu změřte a pusťte se do plánování, určitě najdete ten pravý solitér i do vašeho prostoru.

Text: Andrea Moudrá
Foto: Freepik

Datum vydání: 15. 1. 2024

Edit: