Výběr povlečení

Podle výrobců je to rozhodně kvalitní matrace. My ženy s tím souhlasíme, ale dodáváme, že pro to nejsladší spaní potřebujeme ještě něco víc… A tím je krásné povlečení z příjemného materiálu, která po nás hladce sklouzne, příjemně voní a stejnou měrou jemně chladí i zahřívá.

Samozřejmě také záleží na tom, v jakém rozpoložení jdeme spát, jaký byl celý den, co se nám povedlo, co nás rozčililo a podobně. Ale určitě budete souhlasit, že i rozmrzelé a unavené nakonec lépe usneme v povlečení, které se nám líbí, které máme rády, které nekouše, neškrábe a nedráždí…
Kdo ví, možná to tak mají i muži, jenom se jich neptáme a povlékáme jim to, co vyhovuje nám. Možná by stálo za zkoušku o tom trochu popřemýšlet. Když se rozhlédnete po produkci ložního prádla, zjistíte, že existují značky, které tvrdošíjně drží jakousi pánskou náladu – sází na tmavší šedé a modré tóny, maximálně povolí kombinaci námořnické modři s červenými a bílými pruhy, sem tam nějaká ta kotva… Ano, připomíná to trochu oblečky, do kterých se kdysi dávno oblékali malí chlapečci. Ale proč ne? Každý má právo usínat sladce bez ohledu na pohlaví.

1

Bílá může být střízlivá i romantická, městská, i venkovská. Když ji spojíte s šedou, máte čistou eleganci. Stříbřitá tapeta, přehoz, drobnosti a retro nábytek zase vytvoří v ložnici romantiku, která je něžná.

 

3

4

Květovaný vzor ještě neznamená, že musí jít o růžičky nebo stejný motiv opakující se v řádku. Jistá nepravidelnost je i na povlečení dávno doma. Alternativou mohou být i proužky. Heimtextil

5

6

Na dámskou notu

Na prahu podzimu a hrozící chandry potřebujeme letně povzbudit i v posteli – tu hrstí květů, tu jemnou výšivkou. Máte-li společnou ložnici, o květinovém vzoru s manželem raději nejdřív promluvte. Někteří muži romantické kytičky prostě bytostně nesnáší. Řešením je přenést záplavu květin na postel třeba do pokoje pro hosty.

7

8

10

Rozkládací pohovka? Skvělý azyl pro tatínky, když jim miminko zabere ložnici. Anebo hlídá táta a odpočine si tu unavená máma. Prostě užitečný kousek, který se může vždycky hodit. Pohovka Open, Gervasoni

9

Současné postele jsou velmi střízlivé – zmizela předimenzovaná čela, čalounění je neutrální a decentní. Značka Lema představila letos v Miláně lůžko Madame. Název má evokovat decentnost a vkus… Barevnost lůžkovin, plédu i přehozu je v příjemných a nekřiklavých tónech, které snad přijme rád každý.

Společná řeč

Ke smíření a vzájemnému porozumění ohledně povlečení můžete dojít nad proužky, kanafas má rád snad každý. Styl, který by partnerovi možná vyhovoval, najdete třeba u jemně šedého povlečení se štepováním a vínovým plédem, i u hnědého s modrým a oranžovým akcentem či postele, která je prostě celá šedomodrá. Vhodné je i bílé povlečení, které je neutrální, a může vnést do ložnice smír, a možná nebude vadit ani výšivka či jemná ažura, jen byste se neměli ráno budit s otiskem květinového vzoru na obličeji.

11

Značka Lexington dokáže svým povlečením vytvořit mnoho nálad. Utopíte se v moři květů či vás bude hýčkat v čistých tónech, a vždy podle britských tradic. Využití kára k nim jistě patří. Bavlněný satén Spring v tomto případě využívá čisté kombinace modré a bílé.

12

Značka Gervasoni má styl, který se dobře hodí do venkovských domů, ale klidně i do města. Je přírodní, nic nepředstírá a nabízí to podstatné – pohodlí.

13

Šedé dvojlůžko se štepováním je elegantní už samo o sobě, nepotřebuje žádné výrazné lůžkoviny. Tmavá červeň s bílou a šedou je optimální volba. Midsummer

Foto: archiv firem a autorky

Více informací se nachází v říjnovém vydání z roku 2016, které si můžete zakoupit za zvýhodněnou cenu zde.

img.php

Uložit

Datum vydání: 5. 11. 2016

Edit: