Vybírejte kuchyni srdcem

Každý z nás je originál a podle toho by měl volit i kuchyňskou linku. Využijte všech vymožeností a přitom vybírejte tak, aby vám vyhovoval její design, tvar i velikost.

Moderní sestavy

Moderní kuchyňské linky se hodí do většiny dnešních interiérů a přirozeně se do nich dají začlenit nejnovější vestavěné i volně stojící spotřebiče. Do této kategorie lze začlenit i minimalistické, skandinávské a industriální sestavy s otevřenými policemi a závěsnými kovovými prvky. Tyto linky vynikají mimořádně odolnými povrchy většinou z vysokotlakého laminátu, který může být opatřen fólií s úpravu proti otiskům prstů. Často se u nich setkáte s takřka dokonalou imitací dřeva včetně jeho typické textury, ale i s napodobeninou mramoru, betonu a dalších oblíbených materiálů. Zajímavé je i četné používání odlišné barvy horních a dolních skříněk a kombinace dekoru dřeva s matně lakovanými povrchy.

Zajímavou novinku představuje řada Ballerina Talea 7060 v dekoru světlého dubu s moderní rýhovanou strukturou. Ballerina kuchyně

 

Stylové linky

Klasické sestavy nacházejí své uplatnění především ve stylových interiérech nebo chalupách a hodí se i do činžovních domů a vil především ve starší zástavbě. Do této skupiny patří také rustikálně laděné linky, styl Provence, vintage nebo retro. Typická jsou pro ně lakovaná rámová dvířka, světlé odstíny (bílá, smetanová, béžová či krémová) a pastelové barvy (mátová, světle modrá, ale i šedá). Zdobí je zejména kovové nebo keramické úchytky a často bývají doplněny otevřenými dřevěnými nebo kovovými policemi a dalšími prvky. Kombinují otevřené a prosklené horní skříňky k vystavení skla a porcelánu s uzavřenými spodními skříňkami nebo ostrůvkem a obvykle jsou doladěny kuchyňským textilem.

Prostornou sestavu Mara v šedém lakovaném provedení odlehčují bílé horní skříňky s vnitřním osvětlením. Gorenje

 

V přírodním duchu

Přírodní materiály, především dřevo, dřevěná dýha, sklo, keramika apod. patří do aktuálního trendu nejen kuchyní, který preferuje udržitelnost a šetrnost k planetě. Masivní dřevo přispívá k přirozenému a zdravému prostředí a časem se jeho krása navíc prohlubuje a získává patinu. V místě zvýšeného množství páry a vyšších teplot během vaření se ale na tento materiál (hlavně na odolnost a údržbu) kladou větší nároky. Významně pomoci dokážou kvalitní, zejména matné laky a také snaha o šetrnější zacházení. Dřevo vynikne zejména v interiérech spojených s jídelnou a obývacím pokojem, do nichž často kuchyňská linka plynule přechází a navazuje na jejich zařízení, s nímž by měla ladit.

Nadčasová volba bílých dolních skříněk s povrchem Slim lak mat ladí s dýhou Dubu sukatého, použitého u dalších částí prostorné linky. Sykora.eu

 

 

text Dita Fingerlandová, foto archiv firem

Datum vydání: 20. 4. 2023

Edit: